Suche pięty to przekleństwo niejednej kobiety. Jak na złość, mężczyźni, którzy nie przywiązują do ich kondycji większej wagi, zwykle mogą pochwalić się stopami gładszymi niż nasze!

Prawda wychodzi na jaw, kiedy z ich ust wyłania się propozycja relaksującego masażu. Marzy o nim każdy po ciężkim i stresującym dniu, ale jak można pozwolić komuś dotykać stóp, które są szorstkie, twarde i spękane? Aby przygotować się na każdą ewentualność i świetnie prezentować w butach z odkrytymi piętami, warto jak najszybciej pomyśleć o pielęgnacji stóp i pięt. Co lubi skóra stóp?

Sposoby na suche pięty, czyli jak dbać o stopy?

Masz dosyć spękanej skóry pięt, więc po prostu usuwasz ją za pomocą pilników czy pumeksów? Popełniasz największy błąd! Najlepszy sposób na suche pięty to potraktowanie ich po królewsku, czyli zaserwowanie im zabiegu SPA w domowych warunkach. Zacznij od porządnego wymoczenia skóry w ciepłej wodzie. To relaks, na który z pewnością zasługują stopy każdej zapracowanej kobiety. Dopiero po odpowiednim zmiękczeniu stwardniałego i wysuszonego naskórka, możesz usunąć go delikatnie odpowiednimi akcesoriami. Nie zapomnij jednak o najważniejszym – krem do stóp to podstawa.

Dlaczego dobry krem do suchych stóp musi znaleźć się w każdej kosmetyczce?

Pielęgnując suche pięty łatwo popełnić błąd. Zbyt intensywne złuszczanie martwego naskórka jedynie pogarsza problem, dlatego należy zwalczyć go w zarodku z odpowiednią dozą delikatności. Wymagane jest nawilżanie – intensywne nawilżanie suchych pięt uchroni je przed twardnieniem i pękaniem skóry, pozwoli cieszyć się jej miękkością, gładkością i idealnym odżywieniem. Krem do pięt to must have w każdej kosmetyczce. Należy aplikować go codziennie, po każdej kąpieli, najlepiej przed pójściem spać. Można także zafundować stopom prawdziwą kurację i grubą warstwę kremu ukryć pod ciepłą skarpetką, która wzmocni wchłanianie kosmetyku.

Co powinien zawierać dobry krem na popękane pięty?

Popękane pięty to problem wynikający z przesuszenia skóry. Krem do stóp ma zatem za zadanie przede wszystkim intensywnie nawilżyć skórę. Pozwolą mu na to takie składniki jak gliceryna, masło shea, kwas mlekowy czy oleje roślinne pełne kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Dzięki nim skóra odzyska odpowiednie nawilżenie, wzmocni się i zregeneruje. Nie będzie trzeba ścierać jej pilnikami, bowiem sama odnowi się i odzyska swój wigor. Krem na pękające pięty zwykle działa także natłuszczająco. Natłuszczenie skóry ma za zadanie chronić ją przed wysychaniem. Stopy są szczególnie narażone na utratę wody, dlatego delikatnie tłusty film, który pozostawiają po sobie olejki, działa jak tarcza, chroniąca pięty i całą skórę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Na koniec – zwłaszcza latem – w składnikach kremów do pięt warto szukać substancji o działaniu antybakteryjnym, odświeżającym. Taką rolę pełnią przede wszystkim olejki eteryczne i wyciągi roślinne.

Dobry krem do pięt to naturalny krem

Jak znaleźć dobry krem do pięt czy dobry krem do stóp? Nie można sugerować się tutaj jego opakowaniem, lecz przede wszystkim składem. Jeśli są w nim naturalne substancje, możemy mieć pewność, że kosmetyk nie pogorszy problemu i będzie skuteczny. Oleje roślinne, ekstrakty i wyciągi, a także masła i substancje o działaniu higroskopijnym mają potwierdzone naukowo działanie, a jednocześnie są bezpieczne w stosowaniu, nie podrażniają i nie wywołują alergii. Naturalny krem na popękane pięty to idealne remedium dla osób, które cenią sobie tradycyjne receptury. Wykorzystywane w ich formułach oleje roślinne działają na dwa sposoby – odżywiają i nawilżają oraz chronią swoją tłustą konsystencją. Taki krem do stóp po prostu nie może nie działać. Kluczem do sukcesu jest jednak regularne stosowanie, o czym wiele osób często zapomina. Jak więc zachęcić samą siebie do stosowania kremów na popękane pięty? Wybierając kosmetyk, którego aplikacja sprawia przyjemność.

Dobry krem do suchych pięt szybko się wchłania i uwodzi zapachem

Sprawdzony sposób na suche pięty to dobry krem do stóp, który wmasujemy obficie każdego wieczoru po ciężkim dniu na nogach. Aby zabieg stał się prawdziwą przyjemnością, warto wybierać krem na pękające pięty, który kusi obłędnym zapachem. Najlepsze będą aromaty świeże, pobudzające, rozpieszczające zmysły. Krem do stóp może pachnieć kwiatowo, ale najbardziej apetyczny będzie ten owocowy, dzięki któremu stopy będą „do schrupania”. Wtarty w skórę nada jej delikatną, ale zachwycającą woń, która uprzyjemni nie tylko samą czynność masażu, ale również sen i poranek. Wystarczy wyobrazić sobie, że wstajemy z gładką, nawilżoną, odżywioną i pachnącą skórą stóp, które nie mają szorstkiej, nieprzyjemnej w dotyku struktury. Dobry krem do pięt powinien więc łączyć skuteczność działania z naturalnością składu i walorami użytkowymi, na które składa się dobra wchłanialność i przyjemna kompozycja zapachowa.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki