Na dzisiejszej, tj. 19 grudnia, konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski informował o lawinowo rosnącej ilości zakażeń koronawirusem. Zapowiedział też wprowadzenie pracy zdalnej dla urzędników.

REKLAMA

Podczas konferencji minister mówił o „dramatycznej sytuacji” epidemicznej:

– Mamy 30 586 nowych zakażeń. To wzrost o 90 proc.  Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą, można powiedzieć, nie mieliśmy do tej pory do czynienia. To jest liczba, której nie spotkaliśmy w trakcie całej czwartej fali, mówię o ostatniej fali jesiennej. Tam maksymalne wyniki dotyczące infekcji były poniżej 30 tys. – mówił Niedzielski.

W związku z liczbą nowych zakażeń, minister Niedzielski zapowiedział wprowadzenie pracy zdalnej dla urzędników:

– W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek pracy zdalnej nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – mówił minister zdrowia.

Niedzielski zaapelował również, żeby w miarę możliwości praca zdalna stała się standardem w innych branżach.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki