Urządzanie mieszkania to wspaniała okazja do zapoznania się z trendami, które dominują w nowoczesnych wnętrzach. Wciąż zmieniająca się moda sprawia, że najbliższe otoczenie, w którym żyjemy, nie musi się szybko nudzić! Obecnie panuje wiele modnych stylów, dzięki czemu każdy może znaleźć dla siebie ten jedyny, w którym będzie czuł się dobrze i swobodnie. Wśród ofert dotyczących dekoracji okiennych można znaleźć ponadczasowe klasyki, ale również nowoczesne rozwiązania, które zachwycają świeżością.

Odświeżone klasyki

Zwolennicy klasycznych wnętrz i dodatków nie muszą obawiać się, że będą zanadto odstawać od obowiązującej mody. Połączenie klasyki z nowoczesnością to silnie dominujący trend, który zadowoli niejednego wielbiciela starego stylu. Długie zasłony i firany to obecnie ogromna różnorodność materiałów, wzorów i kolorów. Do wyboru są grube materiały, które doskonale układają się na oknie, zachowując konkretny, raz nadany kształt. Można również postawić na zwiewne tkaniny, które nadają lekkości i delikatności.

Do stonowanych wnętrz idealnie nadadzą się jednokolorowe, gładkie firany i zasłony, które wpasują się w dominujący styl. Nowoczesne podejście do długich firan i zasłon przejawia się w licznych do wyboru wzorach i kolorach. Można też użyć specjalnych klamer i upinaczy do zasłon, co pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej kreacji na oknie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w eleganckich wnętrzach z dużymi oknami.

Nowości w ozdobach okien

Standardowe, zwiewne firany i zasłony, a dodatkowo także rolety, mogą zostać zastąpione przez firany w formie paneli. Jest to nowoczesne i modne rozwiązanie możliwe do zastosowania do niemalże każdego typu okien i każdego pomieszczenia. Są znacznie sztywniejsze od typowych firanek, a od rolet różnią się tym, że nie są składane oraz że są wieszane na karniszach. Ich podstawową funkcją jest dekoracja wnętrza, ale również ochrona przed słońcem czy przysłonięcie okna tak, aby nikt z zewnątrz nie miał bezpośredniego wglądu do mieszkania.

Zaletą paneli firan są z pewnością ich różnorodne wymiary, dzięki czemu można samemu tworzyć własne kreatywne instalacje ozdobne, np. łącząc trzy panele ze sobą na jednym oknie w fantazyjnych konfiguracjach lub dodając wiszące koraliki czy cyrkonie. Zakończenia ażurowe w różnych kolorach pozwalają dokonać perfekcyjnego dopasowania do danego wnętrza. Mogą mieć różne faktury i są bardziej przyjazne zwierzętom domowym niż zwykłe, długie firanki.

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz takie nowoczesne rozwiązanie do Twojego domu? Sklepy internetowe oferują szeroki wybór firan paneli, dzięki czemu z łatwością wybierzesz wzór i rozmiar idealnie pasujący do Twojego okna.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki