Podwyżki, podwyżki, podwyżki… Tym razem z szybującymi w górę cenami próbuje poradzić sobie Wspólnota Betlejem. Ubodzy jednak nie narzekają ale biorą się za oszczędności.

Grudniowy rachunek za gaz otrzymany przez stowarzyszenie przekroczył wszelkie wyobrażenia – kwota jest prawie 3 razy wyższa niż w 2020 roku.

Za grudzień 2021 roku Wspólnota otrzymała fakturę za gaz opiewającą na kwotę 11 533,64 zł. W analogicznym okresie 2020 roku kwota na fakturze wyniosła 3902,28 zł – i to za większe zużycie gazu. Podwyżka cen w przypadku stowarzyszenia wyniosła prawie 600 procent – z 0,13 groszy 1 KWh do 0,79 za 1 KWh.

We Wspólnocie starają się oszczędzać, jak tylko się da. Kaloryfery zostały zakręcone wszędzie, gdzie nie są niezbędne, intensywniej wykorzystywane są kominki opalane drewnem. Nie zapomniano też o dodatkowych warstwach ubrań.

Stowarzyszenie prosi o wparcie – chociażby symboliczne udostępnienie posta.

Dodatkowo, przedstawiciele Wspólnoty spotkali się z odpowiednimi fachowcami z zamiarem przeorganizowania systemu ogrzewania i usprawnienia działania w budynkach stowarzyszenia. W efekcie powyższego, Wspólnota planuje też instalację paneli fotowoltaicznych, instalację kotła na pelet oraz budowę kotłowni.

Wspólnota Betlejem prosi o wsparcie. Może to być pomoc finansowa w opłaceniu rachunków za gaz i zakupie pieca na pelet, przekazanie 1 proc. podatku, jak i symboliczne udostępnienie posta opisującego sytuację Wspólnoty, który znajduje się poniżej.

Post Wspólnoty Betlejem na FB.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ