Pierwsze mandaty według nowego taryfikatora, który funkcjonuje od 3 tygodni, nałożyli na kierowców policjanci z jaworznickiej drogówki. Dwóch kierowców dostałą mandaty na łączną kwotę 3500 złotych.

REKLAMA

Nowy taryfikator funkcjonuje od początku 2022 roku i ma on na celu zmniejszenie ilości wypadków i niebezpiecznych zdarzeń na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa na drogach. Zaostrzone przepisy mają studzić zapędy rajdowe kierowców i zmusić ich do rozsądniejszej jazdy.

Nie na wszystkich jednak to działa. Miniony weekend nie był najbardziej szczęśliwy dla dwóch kierowców, którzy znacząco przekroczyli dozwolone prędkości. Pierwszym był 31-letni jaworznicki kierowca, który osiągnął prędkość 113 km/h przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h. Policjanci bezkompromisowo nałożyli na kierującego mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

Drugim był o 10 lat młodszy kierowca. Ten 21-letni kierujący samochodem marki Skoda chłopak osiągną prędkość 112 km/h jadąc w terenie zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Przekraczając prędkość o 62 km/h zapewnił sobie mandat w wysokości 2000 złotych oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeba przyznać, że biorąc pod uwagę wiek, nie nacieszył się prawem jazdy zbyt długo.

Komenda Miejska Policji w Jaworznie przypomina, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców łamiących przepisy, a nowy taryfikator jest bezwzględny i bolesny dla portfela. Pamiętajmy, że jaworzniccy policjanci z drogówki codziennie kontrolują prędkość na naszych drogach, sprawdzają stan techniczny pojazdów, posiadane uprawnienia, a także trzeźwość kierowców. To wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach w naszym mieście.

Źródło: Komenda Miejska Policji Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki