Już po raz 24. miesięcznik „Perspektywy” opublikował ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Jak wypadły technika z Jaworzna na tle szkół z reszty kraju?

W klasyfikacji szkół brano pod uwagę sukcesy szkół w 43 ogólnopolskich oraz 18 międzynarodowych olimpiadach, wyniki z obowiązkowych przedmiotów na maturach oraz wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych. Pełna metodologia rankingu.

Wszystkie sklasyfikowane w ogólnopolskim rankingu technika z miasta należą do CKZiU. Najlepiej z jaworznickich techników ocenione zostało Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego. Szkoła zanotowała jednak spadek od 36 pozycji, z 100. na 136. miejsce w stosunku do roku ubiegłego.

Drugie ze sklasyfikowanych w ogólnopolskim rankingu jaworznickich techników, Technikum Energetyczne, zostało sklasyfikowane na 185. pozycji. W poprzedniej edycji nie znalazło się w rankingu.

Ostatnie ze sklasyfikowanych jaworznickich techników, Technikum nr 5, zanotowało spadek – z 64. pozycji na 263. miejsce.

Jeśli weźmiemy pod uwagę samo województwo śląskie, to Technikum nr 6 im. Jana III Sobieskiego uplasowało się na 20. miejscu, Technikum Energetyczne – na 25. miejscu, a Technikum nr 5 zajęło 44. pozycję. Dodatkowo, oprócz szkół CKZiU, w rankingu znalazły się Technikum nr 4 – na 83. pozycji, oraz Technikum nr 2 – na 129. pozycji,

Jaworznickie technika w rankingu woj. śląskiego

W rankingu maturalnym (metodologia) sklasyfikowane zostały Technikum Energetyczne – awans na 83 miejsce z 297., oraz Technikum nr 5 – spadek z 43. pozycji na 92.

Najlepsze technikum z woj. śląskiego, Technikum nr 4 z Jastrzębia-Zdroju, zajęło w ogólnopolskim rankingu 8. miejsce.

Cały ranking Perspektyw.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki