Ryszard Czerwiec przekazuje na aukcje WOŚP pamiątki z czasów gry w Wiśle Kraków

Ryszard Czerwiec po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ten kilkukrotny zdobywca Mistrzostwa Polski w piłkę nożną, zwycięzca Pucharu i Superpucharu Polski oraz ponad 20-krotny reprezentant drużyny narodowej przekazuje na aukcję pamiątki, z okresu gry dla Wisły Kraków.

REKLAMA

Ryszard Czerwiec, dobrze znany jaworznickim kibicom i nie tylko były piłkarz, przekazuje na aukcje 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pamiątki z czasów jego gry dla Wisły Kraków, z którą święcił nie lada triumfy. Dwa Mistrzostwa Polski w 1999 i 2001 roku, Puchar Ligi w 2001 czy Puchar Polski w 2002 roku to między innymi jego zasługa. Grał w tym zespole od sezonu 97/98, aż do 01/02 i śmiało, można uznać, że jest się czym pochwalić.

Wystawia na aukcje dwie koszulki z tamtego okresu jego gry w klubie, w których biegał nie tylko po boiskach polskich drużyn, ale także tych europejskich. Koszulki więc doskonale „pamiętają” włożony trud i poświęcenie na boisku czy starcia z innymi piłkarzami z całej europy.

Ryszard Czerwiec zawsze chętnie pomaga oraz wspiera orkiestrę i to od wielu lat. Uważa, że możliwość pomagania innym jest czymś, co sprawia mu ogromną radość i frajdę.

Jak przekonuje nasz darczyńca, takie koszulki są o tyle wyjątkowe, że takich jak te już się w dzisiejszych czasach nie produkuje. Dzisiaj materiały, jak i sam design są już zupełnie inne, co dodaje im tylko i wyłącznie animuszu tym przekazanym na aukcje, które śmiało możemy określić mianem koszulek retro.

Jaworznicka legenda piłkarska, jaką niewątpliwie jest Ryszard Czerwiec, przekazuje na aukcje cząstkę siebie i swojej sportowej historii, co nie wątpliwie dla wielu kibiców, szczególnie tych, którzy śledzili jego karierę od początku, a czasem i na własne oczy na trybunach, powinno być niewątpliwą gratką.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki