REKLAMA

Skoda już od dłuższego czasu ciężko pracuje nad wersją coupe swojego samochodu elektrycznego. Oficjalne przedstawienie auta odbędzie się pod koniec miesiąca, jednak znamy już kilka informacji na jego temat.

W udostępnionym przez Skodę filmiku, możemy zobaczyć po raz pierwszy aerodynamiczną sylwetkę topowego modelu marki. Nowa wersja elektrycznego SUV-a to świetne połączenie elegancji i wygody ze sportowym stylem.

Klasyczna wersja Skody Enyaq iV odniosła wielki sukces na rynkach na całym świecie. Nie tylko uzyskał wysokie noty za ochronę pasażerów oraz dzieci, ale również wyróżniono go prestiżową nagrodą Red Dot Award za nieprzeciętne wzornictwo.

Co oferują nam producenci?

Wiemy, że producenci z Czech obiecują ponadprzeciętny współczynnik powietrza Cd na poziomie wynoszącym zaledwie 0,234, który ma zapewnić efektywną i komfortową jazdę. Należy wspomnieć, że zwykły Enyaq cechuje się poziomem 0,27. Ta ulepszona aerodynamika auta wpłynęła na jego zasięg. Dowiedzieliśmy się, że na jednym ładowaniu samochód będzie mógł przejechać aż do 540 km.

Pojemność akumulatorów Skody to 62 (58 kWh netto) lub 82 (77 kWh netto) kWh. Zainteresowani kupnem, będą mieli również do wyboru trzy oferowane przez markę moce: 179 KM, 204 KM i 265 KM.

Jedyna różnica do słupka B między podstawową Skodą Enyaq a nową wersją Coupe to podświetlana atrapa. Bagażnik, choć mniejszy, będzie nadal obszerny. Różnica to zaledwie 15 litrów od podstawowej wersji wynoszącej 585 litrów. Nadwozie będzie krótsze o zaledwie 4 mm (4653 mm), natomiast miejsce na nogi powinno zostać podobne. Zmieniona jest tylna część nadwozia. Linia panoramicznego, szklanego dachu, od słupka B, delikatnie opada ku tyłowi, przechodzi w tylną klapę i kończy się ostro zarysowaną krawędzią.

Będzie możliwość wyposażenia auta w reflektory Full LED Matrix, zbudowane z modułów składających się z 24 diod, umożliwiających indywidualne sterowanie oraz używanie świateł przez cały czas bez oślepiania innych kierowców. Wykończenie tylnych reflektorów przypomina strukturę kryształu, kształt litery C, które razem z dynamicznymi kierunkowskazami stanowią znak rozpoznawczy marki.

Dodatkiem, który nadaje efektu całemu autu, jest Crystal Face, znany już z modelu Enyaq iV. Składa się on ze 131 diod LED, które będą oświetlać charakterystyczny grill Skody.

Standardowe wyposażenie Skody Enyaq Coupe iV

Znaczącym elementem wyposażenia wnętrza jest 13-calowy ekran dotykowy, zapewniający dostęp do wszystkich funkcji pojazdu i systemów Infotainment, który każdy użytkownik auta będzie mógł go sobie spersonalizować. Cyfrowy zestaw wskaźników o wymiarach 5,3 cali, pokazuje kierowcom wszystkie najważniejsze informacje, jak nawigacja, prędkość, dane dotyczące jazdy czy systemy wspomagające. Dodatkowo, opcjonalny wyświetlacz head-up zawierający rozszerzoną rzeczywistość będzie wyświetlał informacje na szybie, na wysokości wzroku kierowcy.

Jednak to nie koniec standardowego wyposażenia Skody. Kolejnymi elementami jest dwustrefowa klimatyzacja Climatronic, oświetlenie Ambiente LED oraz bezkluczykowy system KESSY GO.

Więcej informacji  na temat nowej Skody Enyaq Coupe iV poznamy już 31 stycznia.

Źródło: Salon Skoda Bohemia Motors – autoryzowany salon samochodów Skoda Warszawa

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki