Źródło: siepomaga.pl

Do armii walecznego Wiktorka, walczącego z SMA typu I, dołącza Szkoła Podstawowa nr 11 z Jaworzna, która zaprasza do udziału w akcji „Ubrania do oddania dla Wiktorka Szczechowiaka”. Chłopiec potrzebuje najdroższego leku na świecie.

Dzięki zbiórce odzieży chłopiec otrzyma finansową pomoc, potrzebne jest aż 9 500 000 zł na terapię genową. Zbiórka ubrań w SP 11 potrwa do piątku 14 stycznia 2022 roku.

Odzież zbierana jest w każdym rozmiarze. Ubrania należy spakować ciasno do kartonów, najważniejsze, aby nie były zniszczone, nie posiadały dziur, zmechaceń, a także zabrudzeń.

 

„Rdzeniowy zanik mięśni to wyrok, który los wydał na naszego synka! Przerażenie ogarnia mnie za każdym razem, gdy myślę, jaka straszna przyszłość czeka Wiktorka… Choroba jest nieuleczalna, niszczy wszystkie mięśnie, także te, dzięki którym się oddycha. Już dzisiaj Wiktorek potrzebuje respiratora na noc.

Pragniemy dać synkowi wszystko, co oferuje współczesna medycyna. Marzymy o tym, by miał szansę przejść terapię genową, która ma na celu zatrzymać postęp SMA! Niestety, to gigantyczny koszt… Prosimy o wsparcie dla naszego synka, wiedząc, że prosimy o cud. Musimy jednak spróbować, bo to dla Wiktorka ogromna nadzieja…” – Piszą rodzice chłopca

Chłopca można również wspierać za pomocą portalu siepomaga.pl Wiktorek potrzebuje najdroższego leku świata! Walczymy o cud!


 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki