REKLAMA

Wycinanie drzew przy wykorzystaniu technik alpinistycznych, czyli użyciu m.in. dostępu linowego jest zalecane w sytuacji, gdy klasyczne metody są zbyt niebezpieczne. Dodatkowo, opisywana metoda znajduje zastosowanie, gdy drzewo rośnie w trudno dostępnym miejscu. Oczywiście samodzielne ścinanie lub podcinanie jest skrajnie niebezpieczne, dlatego najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług profesjonalistów. W trakcie prac tego typu niezbędny jest nie tylko specjalistyczny sprzęt, ale przede wszystkim doświadczenie.

Wycinanie drzew w trudno dostępnych miejscach

Niestety nie we wszystkich miejscach można wykorzystać podnośniki do wycinki lub pielęgnacji drzew. Wynika to m.in. z ukształtowania terenu lub ze zbyt małej ilości miejsca.

W takich przypadkach jedynym wyjściem jest dostęp linowy. Stare spróchniałe drzewa są niebezpieczne dla wszystkich osób, które znajdują się w ich pobliżu. Z tego powodu należy je jak najszybciej wyciąć. Jakie są najważniejsze zalety usług alpinistycznych? Przede wszystkim pełne bezpieczeństwo. Nawet w przypadku szczególnie trudnych zleceń, pracownicy firm alpinistycznych gwarantują bezpieczeństwo wszystkim osobom, obiektom i oczywiście sobie. Dodatkowo, alpiniści przemysłowi zapewniają precyzyjne cięcie, wymagane m.in. w przypadku chorych i starych drzew.

Co jeszcze warto wiedzieć o ścinaniu drzew?

W sytuacji, w której zachodzi konieczność ścięcia całego drzewa, usługi alpinistyczne to również dobry wybór. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na sekcyjne ścinanie. W praktyce oznacza to obcinanie kolejnych fragmentów drzewa. Choć ta metoda nie należy do najszybszych, jest najbezpieczniejsza. Ma to szczególne znaczenie, gdy w bliskiej odległości znajdują się budynki lub elementy infrastruktury, które mogą ulec uszkodzeniu. Ponadto usługi alpinistyczne doskonale sprawdzą się w przypadku olbrzymich drzew znajdujących się w miejscach, do których nie może dotrzeć ciężki sprzęt.

Zapraszamy do współpracy: Wycinka drzew Poznań

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki