Funkcjonariusze PiS przebrani w mundury związkowców – Wojciech Saługa o awanturze na Elektrowni

Polityczną awanturą zakończyła się konferencja prasowa posłów Platformy Obywatelskiej przed blokiem energetycznym w Jaworznie. 15 stycznia przed niedziałającym blokiem 910 MW jaworznickiej elektrowni odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej odnośnie wysokich cen energii w Polsce. Wydarzenie, w którym uczestniczyli m.in. posłowie Wojciech Saługa i Borys Budka, zakłócane było przez związkowców.

Wojciech Saługa, poseł na sejm RP
Wojciech Saługa, poseł na sejm RP
REKLAMA

Po trzech tygodniach wracamy do tamtejszego spotkania. O komentarz poprosiliśmy Wojciecha Saługę:

Wojciech Saługa:  – Emocje po tamtej konferencji na pewno opadły. Związkowcy to jedno, ale teraz wiemy już o obecności na spotkaniu przebranych w mundury związkowe funkcjonariuszy Prawa i Sprawiedliwości – kandydatów do sejmu, radnych rady miejskiej.  Oni zakłócali tę konferencję, to była polityka – polityka zakłócania prawdy, że jest blok energetyczny wybudowany kosztem 6 miliardów złotych, za co zapłacili ci, którzy kupują energię w Tauronie. Że blok stoi zepsuty już dłuższy czas, nie wiadomo też, kiedy zostanie w końcu uruchomiony [termin ponownego uruchomienia już raz został przesunięty – red.]. Nie wiadomo też, co z szybem Grzegorz, który miał dostarczać paliwo do elektrowni.

Borys Budka podczas konferencji prasowej

Czego w takim razie nie chcieli usłyszeć związkowcy?

– Nie chodzi o to, czego związkowcy nie chcieli usłyszeć, ale o to, czego nie chcieli, żeby usłyszano. A nie chcieli, żeby społeczeństwo usłyszało o zepsutym bloku za 6 miliardów złotych, że kadra zarządzająca Tauronu, która zmienia się jak w kalejdoskopie, to kolesie i koledzy. Dzisiaj budową tego bloku zarządza kolega ze szkolnej ławy Beaty Szydło, kiedyś kierownik radiowęzła w kopalni Brzeszcze. To, że ten blok nie pracuje, również wpływa na cenę energii i drożyznę w Polsce.

Jak poseł odnosi się do oskarżeń związkowców z konferencji, że obecne ceny energii to wina Tuska i poprzedniego rządu?

– Nie da się tego już słuchać.

To, że ten blok nie działa, to jest wina Tuska?

Czy to, że szyb Grzegorz w jaworznickiej kopalni stoi już 2 lata i się marnuje, to jest wina Tuska?

Czy to nie wpływa na cenę energii? Odpowiedź jest prosta. Coś, za co zapłacono i nie pracuje, wpływa na ceny energii.

Jak poseł odnosi się do oskarżeń, że to uprawnienia do emisji CO2 są głównym powodem wzrostu cen energii?

– Te uprawnienia do emisji to pieniądze, które dostaje polski rząd, a które wpływają do budżetu, i powinny być przekazane na transformację energetyczną. One niestety są przejadane. Od 6 lat nie wykorzystano prawie nic z tych pieniędzy, żeby poprawić efektywność ekonomiczną polskich elektrowni, budować nowoczesne bloki, farmy wiatrowe czy fotowoltaikę.

Czy wizja, że w tym samym mieści wytwarza się energię i jednocześnie wydobywa paliwo do tego potrzebne jest wizją utopią?

– Połączenie energetyki z jaworznicką kopalnią było dobrym planem. Ten blok został zaprojektowany specjalnie pod węgiel w Jaworzna. Trzeba w tym miejscu zadać pytanie – co z tym projektem?

Co z propozycją okrągłego stołu, z którą wyszli związkowcy?

– Związkowcy okrągły stół zaproponowali tylko do mikrofonu, później nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Dziwne, że to my pytamy o przyszłość kopalni, my pytamy o przyszłość tego bloku energetycznego, my pytamy o przyszłość załogi, która tu pracuje, a nie związkowcy. Związkowcy takich pytań nie zadają. Oni przyszli zagłuszyć prawdę o tym, dlaczego ten blok nie pracuje i dlaczego od 2 lat nie jest drążony szyb Grzegorz.

Dziękuję za rozmowę.

Pełny zapis przebiegu konferencji z 15 stycznia:

Awantura na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej o cenach energii

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

70 KOMENTARZE

 1. O jest główny obrońca matki partii, nie wysiliłeś się chłopczyku. Nic mądrzejszego poza sugestią że PO robiło podobnie nie potrafisz wymyślić.
  A pamiętamy obiecanki PiSu, że nie będzie nepotyzmu, że wystarczy nie kraść itd. A okazało się że PiS jest szarańczą groszą niż PZRP, doją państwo w sposób nie widziany nigdy wcześniej. Po PZPR zostały np. działające elektrownie po Pisie zostanie Ostrołęka i Jaworzno miliardy wydane na inne pomniki nieudolność.
  Czy wspomniana minister spowodowała miliardowe straty? Ilu ludzi z PO szeryf Ziobro posadził na ławie oskarżonych?

  • Zostałem głównym obrońcą PIS, cóż za wyróżnienie . Mam wrażenie, że zbytnio się emocjonujesz .Ja wiem pisofobia to ciężka choroba ale musisz być mniej emocjonalny bo ci żyłka pęknie, zwłaszcza po kolejnych wygranych przez PIS wyborach . Co do wysilania się to wyjaśniam ci ,że ja tylko dostosowuję się do poziomu adwersarza . Moja odpowiedź była lustrzanym odbiciem twojego wpisu, rzeczywiście był on mierny .

   • PiS nie wygrał do tej pory żadnych wyborów i choćbyś wciągnął w swój długi nos więcej niż Terlecki, to i tak tego nie zmienisz główny pajacu. Myślisz, że jak się nam tu rozpłaczesz to coś udowodnisz? Polacy widzą co się dzieje i do czego doprowadził obłąkany starzec. To jego ostatni sezon zabawy w panowanie nad wszechświatem i nie chcę spoilerować ale kaftan i pielęgniarze mają pojawić się w finale.

    • Tak PIS nie wygrał żadnych wyborów a Ziemia jest płaska .Wybory wygrać mogą tylko partie lewicowo liberalne ,wtedy jest demokracja tako rzecze eSjot.
     „Polacy widzą co się dzieje i do czego doprowadził obłąkany starzec” i dlatego PIS ma największe poparcie we wszystkich sondażach.
     A co do tego kaftanu i pielęgniarzy, to piszesz jak się łatwo domyślić z własnych doświadczeń. Życzę dużo zdrowia we wszystkich jego aspektach. Widać że cierpisz biedaku.

     • Dziecięca bezradność siwego w odgryzieniu się błyskotliwą ripostą za każdym razem mnie rozczula. Bądź uprzejmy ministrancie nie przekręcać mojego nicka.

 2. Znów ten primytywny, prostacki obraz świata, obraz wtłoczony przez partię do ciasnego umysłu ślepego wyznawcy przez propagandę. Tylko czerń/biel, PiS/PO, partijni/kułacy nic pomiędzy.

  I gdzie ja pisałem że PO było takie super? Nie było ale PiS pobił wszelkie rekordy przekrętów, ordynarnej propagandy, kumoterstwa i rujnowania państwa w każdym aspekcie. Skoro PiS nie jest taki zły to przytocz nam 10 osiągnięć tej wspaniałej partii.

  Dzieciaku jakież emocje może wywołać czytanie Twoich tekstów? Piszesz w kółko to samo. Jesteś do bólu przewidywalny, a przez to nudny, tak nie wywołasz żadnych emocji.
  Nawet z moim (w Twoiej ocenie marnym) wpisem sobie nie poradziłeś, taki z Ciebie „inteligent”.

  • Ha ha ha, to po co dyskutujesz i odpowiadasz z uporem maniaka na moje „prymitywne i przewidywalne wpisy” Co skłania tak wielkiego i wszystkowiedzącego mędrca do polemiki z tak im jak ja? Czy godzi się by taki człek renesansu jak ty ,nie bójmy się powiedzieć współczesny Leonardo da Vinci wchodził w polemikę z kimś z Ciemnogrodu, który nie jest inteligentem bo nie czyta GW i nie ogląda TVN.

   • Cóż, ciągle naiwnie liczę na postęp i sensowną wypowiedź popartą faktami w Twoim wykonaniu. Skończyłeś z typowymi dla wcześniejszych wpisow
    bluzgami, teraz liczę na Twój dalszy rozwój. Widzę jak ci ciężko ale kibicuje wytrwale.
    Inteligentem nie jesteś bo nie czytasz niczego poza przekazem partyjnym. Ani GW ani TVN nie zrobią z Ciebie inteligenta, to tak nie działa. Do tego trzeba cytujac Ciebie kazamatów edukacji.

    Wiemy że uczysz się przez powtórzenia, stąd skuteczność partyjnego przekazu, dlatego powtórzę jeszcze raz: komplementów ani obelg od ludzi twojego pokroju nie przyjmuję. Dlatego wybacz, ale za komplement nie podziękuję.
    Ciągle czekam cierpliwie aż wymienisz osiągnięcia partii.

    • Komisja Europejska podwyższyła w czwartek prognozę wzrostu PKB Polski w 2022 r. z 5,2 proc. na 5,5 proc. Jednocześnie prognozuje, że w 2023 r. polski PKB wzrośnie o 4,2 proc. Uważam że powinniście sprawdzić czy przypadkiem nie jest to wroga robota pisowców. Przecież każde dziecko wie ,że nie wolno dobrze oceniać polskiej gospodarki dopóki rządzi prawica. Jak Komisja Europejska możne tak torpedować jedynie słuszną narrację tak totalnie mądrej opozycji.
     Koniecznie musicie panowie – , eSJot, MAR napisać do Brukseli jak rzeczywiście jest źle w ” Tymkraju”. Podzielcie się z Europą wasza ekskluzywna wiedzą o stanie polskiej gospodarki bo oni tam nic nie rozumieją.

     • Siwy znów wybrał jeden wskaźnik który ma rosnąć i wymachuje nim pomijając całą resztę i myśli że kogoś nabierze.
      Synek, przecież Ty nie wiesz co to PKB jak się liczy, jaki wpływ na jego wzrost/spadek ma rząd. I zerowe pojęcie o tym jak wpływa wzrost PKB na dobrobyt Państwa Kowalskich i Nowak.
      Ale dajmy szansę Siwemu, oświeć mnie chłopczyku jakież to działania rządu PiSu spowodowały wzrost PKB. Czyżby Polski Ład i opłaty i podatki wprowadzone przez PIS????

     • https://www.money.pl/gospodarka/polska-ma-miec-najwyzsza-inflacje-w-calej-ue-komisja-europejska-zmienila-prognozy-6735826542299936a.html

      „Komisja Europejska zmieniła prognozy dotyczące inflacji w Polsce. Wzrost cen nad Wisłą ma w 2022 r. wynieść 6,8 proc. To najwięcej spośród wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej.” – kolejny sukces partii – pierwsze miejsce w EU a Ty nic o tym nie piszesz?
      Dlaczego?? Czyżbyś się nie zgadzał z prognozą EU ???

     • Byłeś łaskaw napisać „Potrzymujesz swoją idiotyczną tezę, że PKB wystarczy do opisu stanu gospodarki” To nie ja to Komisja Europejska podtrzymuje swoją „idiotyczną” tezę, napisz do nich . Kogo jak kogo ale ciebie to na pewno posłuchają. Nawet małe dzieci wiedzą ,że tylko i wyłącznie twoje oceny stanu gospodarki polskiej są jedynie słuszne a wszystkie pozostałe są „idiotyczme” Nieprawdaż?

     • Nie chłopczyku, komisja EU nigdzie nie ogłosiła że PKB jest JEDYNYM i wystarczającym wskaźnikiem makroekonomicznym, to jedynie Twoja idiotyczna teoria. Trzymasz się wzrostu PKB jak pijany słupa, a unikasz pozostałych wskaźników.
      Wiem że nie lubisz i unikasz ale spróbujmy. Trochę nauki (czy jak to nazywasz kazamatów): wskaźniki wzrostu gospodarczego to ZESPÓŁ danych statystycznych, na podstawie których można ocenić stan, jakość i kierunek w jakim zmierza dana gospodarka. Dzieli się je na dwie grupy, jedną są wskaźniki ilościowe do których zalicza się PKB, ale także wysokość stopy procentowej, stopa inflacji, parytet siły nabywczej, wysokość deficytu budżetowego. Ilościowych wskaźników nie wymieniam, bo wiem że już same jakościowe przekraczają twoją zdolność pojmowania.

      Jak widzisz wg ekonomistów (zapewniam Cię że także tych w komisji EU) nie da się gospodarki opisać jednym wskaźnikiem. Jedynie Ty podtrzymujesz tezę że PKB wystarczy do opisu stanu gospodarki. Podawanie samego PKB to jak mówienie np o stopniu otyłości kiedy wiesz jedynie ile ktoś waży – może takie porównanie ułatwi Ci zrozumienie jakie brednie wypisujesz.
      W związku z powyższym podtrzymuje to co napisałem. Twój upór w posługiwaniu się jedynie PKB jest zwyczajną ordynarną manipulacją. Dobrodusznie zakładam wynikającą z niewiedzy, bo przecież tak zagorzały jak ty chrześcijanin nie kłamie, nie manipuluje jest zawsze prawy i sprawiedliwy. Ale jak mawia klasyk: „To naprawdę frapujące obserwować ludzi którzy żyją w bańce medialnej i są hermetycznie zamknięci na rzeczywistość. Tresura partyjnych mediów spowodowała wyłączenie funkcji kognitywnych i całkowite zamknięcie na otaczającą rzeczywistość.”

     • Ależ nie, problemem nie jest EU. Problemem jest Twój brak wiedzy i wynikające z tego ograniczenia zrozumienia świata.
      Odłóż latarkę i napisz jakie działania tego wspaniałego rządu powodowały i będą powodować wzrost PKB. Nie ma szans prawda? Znów zaserwujesz bezsensowny bełkot, o latarkach lewakach i pisofobii – jedyna „obrona” nieudacznika Siwego.

     • Jak przepowiedziano zero konkretów. Nadal nie wiadomo jak PiS przysłużył się do wzrostu PKB. I jak ten wzrost przekłada się na dobrobyt przeciętnego Kowalskiego. Potrzymujesz swoją idiotyczną tezę, że PKB wystarczy do opisu stanu gospodarki?
      Jak pisałem nie masz pojęcia co to PKB i każdym wpisem to udowadniasz.

    • A gdzie ty dziewczynko doczytałeś w mojej wypowiedzi że PKB jest JEDYNYM wskaźnikiem? Ja tylko powtórzyłem stwierdzenia Komisji Europejskiej dotyczące naszego produktu krajowego brutto, nic więcej. .Jednak zaślepienie ideologiczne pozwala ci dostrzec coś czego nie ma,( to ma swoją nazwę w psychiatrii) . Wiem że nie cieszy cię kiedy w Ojczyźnie dobrze się dzieje ,kiedy mamy małe bezrobocie ,kiedy rośnie PKB, kiedy państwo wspomaga najsłabszych ekonomicznie Polaków, to smutne dla osób żyjących w „Tymkraju” dla ludzi którzy uważają się za inteligentów bo czytają GW i oglądają TVN. A za uznanie mnie za klasyka szczerze dziękuję bo wcześniej nazywano mnie ministrantem który ukończył WUML.

     • Chłopczyku wiele razy powtarzasz wpis o PKB, nawet po tym jak kilka razy zwrócono Ci uwagę że to za mało żeby ocenić gospodarkę Ty dalej tworzysz wpisy o ocenie gospodarki i PKB. Przyparty do muru przez definicje ekonomiczną idziesz w zaparte: „powtórzyłem stwierdzenia Komisji Europejskiej dotyczące naszego produktu krajowego brutto, nic więcej.” No nie bardzo, komisja EU nie uznała tego wskaźnika za ocenę gospodarki. A ty to ciągle robisz, Twoje poprzednie wpisy łącza tylko PKB z oceną gospodarki np. piszesz „wzrostu PKB Polski w 2022 r (…) oceniać polskiej gospodarki”. A na podstawie komunikatu EU o PKB napisałeś: „Komisja Europejska ma podobne zdanie o polskiej gospodarce jak ja ciemnogrodzianin”. Nieprawda, „ciemnogrodzianin” wybrał sobie pasujący mu wskaźnik i połączył go z oceną gospodarki. W żadnym wpisie nie odniosłeś się do pozostałych wskaźników np. poziomu inflacji, deficytu budżetowego itd.

      Skrupulatnie unikasz odpowiedzi na pytania jak PKB przekłada się na dobrobyt Kowalskich. Nie potrafisz odpowiedzieć, podobnie jak na pytanie jakie działania rządu spowodowały wzrost PKB. Zresztą tak samo jak nie umiesz wymienić osiągnięć rządu.

      Powiadasz że dzieje się dobrze bo PKB rośnie? A może dzieje się źle bo mamy rekordową inflację, a ona zawsze uderza najmocniej w „najsłabszych ekonomicznie”. Poszukaj sobie w sieci wypowiedz emerytki o inflacji – Pni jakoś o PKB zapomniała wspomnieć. Wg Ciebie to też „ciemnogród” ??

      Klasykiem można być po WUMLU i w stroju ministranta. Co ma piernik do wiatraka?

    • Ha ha wot logika, ministrantami są na ogół ludzie młodzi a WUML nie istnieje już od ponad 30 lat .Z tego wynika że jego ostatni absolwenci muszą mieć 50,60 lat . Widziałeś gdzieś takich starych ministrantów? Jeśli tak to podaj przykład.

     Ten argument o wypowiedzi jakiejś emerytki jest naprawdę mocny i niepodważalny nie wiem co powiedzieć . Brawo to było mocne ha ha ha

     • Na logikę to ty się nie powołuj bo nie masz o niej żadnego pojęcia.
      Mogłeś być ministrantem, ukończyć WUML a potem zostać klasykiem pajacowania na forum widzisz w czymś problem ?
      I tak znam, nazywa się szafarz komunii świętej a nie ministrant, ale Ty tak często używasz słów których nie rozumiesz że wszystko jest możliwe.
      A absolwentem WUMLu nie jesteś, nie możliwe żeby ktoś tak ograniczony skończył jakiekolwiek studia, przecież nawet partyjny WUML miał określone minimum wymagań.

      No cóż argument na tyle mocny że nie podjąłeś dalszej dyskusji. Nie wiesz co powiedzieć i jak zawsze kiedy kończą Ci się argumenty (czyli bardzo często) uciekłeś od tematu do błaznowania i robienia z siebie pajaca.
      Żenada. Chłopcze jak Ci nie wstyd.

    • Wstyd? Raczej mnie duma rozpiera że nie mam poglądów lewicowo liberalnych . Co więcej mam prawo do głoszenia ich choćby się to nie podobało takim jak ty . A to że nazywasz kogoś błaznem ,pajacem itp to tylko dajesz świadectwo o sobie nic więcej .Widocznie tak cię wychowano i to nie twoja wina .
     Wracając do mocy argumentu typu ” jedna emeryta powiedziała ” to naprawdę nie spodziewałem się ,że zejdziesz tak nisko . Ja tutaj powołuję się na agencje ratingowe ,Komisje Europejską ,dane GUS a ty mnie takim atomowym argumentem w postaci wypowiedzi „jednej emerytki '” potraktowałeś

     • Ależ chłopcze Ty nie masz żadnych poglądów, ty kopiujesz jedynie co Ci partia wmówiła. Jeśli to nazywasz „głoszeniem” to baw się dobrze, zauważ że tak samo głosić może papuga. Ale podobnie jak papuga nie ogarniasz tematów o których piszesz, jak widzisz powyżej kilka dodatkowych pytań poza przekaz partyjny i leżysz, nie potrafisz odpowiedzieć.
      Bredzisz machając ciągle jedną jedyną daną z komisji EU, bo to że powołujesz się na GUS czy komisję EU nie zmienia faktu że wybierasz sobie z danych tylko te informacje które Ci pasują pomijasz jednocześnie cała resztę. A to jak nie patrzeć jest obrzydliwą manipulacją, zwyczajnym kłamstwem. Ciągle nie potrafisz wyjaśnić jak wzrost PKB ma się do życia przeciętnego człowieka. A temat rekordowej inflacji uznajesz za nieistniejący, dlatego też jedna jedyna emerytka Cie położyła na łopatki. Owszem ewidentnie jest to jest dla Ciebie atomowy argument, jak widać nie potrafisz nic sensownego w temacie napisać.
      Nie wiem gdzie ty widzisz powód do dumy, robisz z siebie pajaca, forumowego błazna (to stwierdzenie faktu a nie obelga) i uważasz to za powód do dumy. Poważnie?

  • Ależ dziewczynko np inflacja w USA to 7 % a w takiej Portugali niewiele powyżej 2 % zaś w Niemczech około 6 % .Czy uważasz że gospodarczo Portugalia ma się lepiej niż Niemcy czy USA? Najlepiej spytaj o to eksperta tzn jednej emerytki .

 3. Po pierwsze chłopczyku piszemy o gospodarczych „sukcesach” rządów PiSu. Po drugie znów kłamiesz, inflacja za 2021 w Niemczech to 3,1%, a nie 6% zakłamany manipulacie.

  A ostatnie pytanie jest próbą powrotu do oceniania gospodarki wg jednego wybranego wskaźnika, czyli jak ci już pisałem totalnej bzdury.

  No cóż, praktycznie każda emerytka ma szersze spojrzenie na świat i więcej rozsądku niż Ty.

  • Siwy wydawało mi się że to niemożliwe żeby ktoś był tak ograniczony umysłowo, ostentacyjne obnosił ze swoją niewiedzą i był z tego dumny. Teraz już wiem że określenie „bieda intelektualna” w stosunku do Ciebie to komplement, a nie opis rzeczywistości.
   Podrzucasz artykuł którego treści absolutnie nie rozumiesz jako uzasadnienie swoich racji, ale dowodzisz jedynie że absolutnie nic z jego treści nie rozumiesz. Czytałeś go chociaż?? Pewnie nic poza tytułem.
   Udowodniłeś już, że nie wiesz co to PKB, a tym wpisem pokazałeś że nie masz pojęcia co znaczy inflacja liczona r/r, w ujęciu miesięcznym, roczna itp nie wiesz co to HICP i czym się różni np od CPI. O tym żebyś wiedział jak inflacja wpływa np na FRA nie ma co marzyć. Nie rozumiesz danych na które przywołujesz – jak zawsze klepiesz bezmyślnie kopiuj/wklej, licząc na znany Ci z propagandy mechanizm powtórek tej samej informacji.
   Widzę że strasznie Ci emerytka dopiekła, ale powtórzę każda emerytka ma o inflacji większe pojęcie niż Ty, bo odczuwa ją w praktyce i nie jest zaślepiona propagandą partyjną.

   Weź ogarnij się, poczytaj coś więcej niż „niezależne media” i paski w TVPiS – np książkę o makroekonomii.

 4. panowie, ile płacą tutaj za post ? super sprawa tak sobie – „pogadac”, nie wiem macie swiadomość, że są tez fora dyskusyjne ? – ilez w Was zapału zeby przekonać jeden drugiego, pytanie tylko – po co ? (skoro to jest bezcelowe i totalnie nieskuteczne) Noi i czy naprawde konieczne jest – tak przed wszystkimi ?

  • Czy bezcelowe, chyba nie do końca skoro pojął że nie samym PKB makroekonomia żyje. Jest też nadzieja że pojmie co to inflacja i jak się ją liczy i przedstawia.
   Fakt że długo to trwa bo uczy się przez powtórzenia, ale przynajmniej jest jakiś ruch na tym praktycznie martwym forum.
   W każdym razie ja skończyłem jadę na narty.
   Miłej niedzieli życzę.

   • Powtórzę pytanie g>Gdzie ty wyczytałeś w moich wpisach, że PKB jest JEDYNYM wskaźnikiem dotyczącym stanu gospodarki . Po prostu cierpisz na ojkofobię i jakakolwiek dobra informacja o Polsce powoduje u ciebie okazania złych emocji.
    Dobrze że skończyłeś ,jedź na narty, dotleń mózg może wróci myślenie zaburzone nienawiścią do Polski i Polaków. Wyluzuj się i bez spiny bo jak już pisałem czeka cię wiele lat rządów PISu.

  • No tak już wiemy co mówią twoi eksperci ekonomiczni od stanu gospodarki, lecz ciągle nie wiem co na to siostry Godlewskie i Jola Rutowicz. Koniecznie musisz zapoznać z tymi ważkimi opiniami międzynarodowe agencje ratingowe, bowiem tam nic nie wiedzą i dają polskiej gospodarce bardzo wysokie noty.

  • Sprawdź które kraje mają podobną ocenę do Polski . Porównaj Polskę np do Japonii czy Irlandii .Eksperci, dokonując oceny ratingowej, patrzą m.in. na sytuację finansową, GOSPODARCZĄ i polityczną w kraju. Jeśli uważasz że oceny ratingowe Polski są niskie to chyba jesteś odosobniony w swoim stanowisku bowiem ekonomiści jednolicie i ci z prawa i z lewa uważają za duży sukces oceny na poziomie A . Przypomnę ci że Polska jest krajem który był zapóżniony cywilizacyjnie i gospodarczo przez twoich politycznych protoplastów do 1989 r . Dopiero po tej dacie zaczęliśmy nadrabiać te zaległości . Wprawdzie dziś lewaccy propagandyści z TVN i GW kontynuując linię propagandową „Goebbelsa stanu wojennego” wciskają Polakom pedagogikę wstydu ale to przestaje działać , bo gołym okiem widać że Polska rozwija się dobrze a Polacy są coraz bardziej zamożni. Tu masz listę ocen ratingowych różnych krajów . Tylko nie pisz mi że np USA czy Niemcy mają wyższe notowania ,
   https://pl.tradingeconomics.com/country-list/rating
   A z siostrami Godlewskimi to jak zwykle nic nie skumałeś sieroto, one nie są moimi ekspertami ale ich opinia ma taką samą moc jak opinia „jednej emerytki” czy teściowej Tuska.

 5. Czy ty twierdzisz że jesteśmy gospodarczo na poziomie Irlandii lub Japonii bo mamy podobny ranking?? Chyba kpisz.
  Nie trzeba Niemiec ani USA – zobacz ocenę malutkich Czech – startowali z tego samego poziomu.
  Nadal twierdzisz że ranking pokazuje poziom gospodarki?

  Napisz jakie działania podjął rząd żeby podnieść PKB i ratingi, skoro to ich sukces to chyba wiesz jak odpowiedzieć na to pytanie. Dajesz mistrzu, propaganda dała Ci taką informację?? Jakieś ustawy wspierające buissnes i rozwój gospodarki, takie powstałe przed Polskim Ładem. Macie towarzysze cokolwiek? Czy może od przejęcia władzy po znienawidzonych poprzednikach w tym temacie PiS nic nie zrobił i rozwój gospodarczy zawdzięczamy ustawom uchwalonym przez poprzedników a PiS chwali się nie swoimi osiągnięciami??

  Reszta to bezsensowny bełkot w Twoim stylu, opowieści o Goebbelsie i Godlewskich i politycznych protoplastach nic nie wnosi. Widać jak bardzo emerytka zaszła Ci za, skórę.

 6. Fajnie że czytasz to czego nie napisałem. Rozumiem, że dobre notowania wskaźników PKB, bezrobocia czy dobre oceny ratingowe są zasługą poprzedników PIS (ha ha ha ) natomiast ogólnoświatowa inflacja związana między innymi z pandemią, to wina wyłącznie obecnego rządu . Masz rację co do emerytki to zrobiłeś wrażenie, bowiem nie sądziłem by ktoś rozumny może podpierać się opinią pani Stasi z warzywniaka i uważać ją za autorytet ekonomiczny .Stąd zapytałem o o równie ważkie stanowisko w tej sprawie sióstr Godlewskich czy Joli Rutowicz. Cytowanie pani emerytki było tak denne że zapiera dech w piersiach ,choc w głupocie znalazłeś konkurenta eSJota który stwierdził” PiS nie wygrał do tej pory żadnych wyborów”
  W tym miejscu muszę powtórnie zacytować klasyka /ty preferujesz naukę przez powtarzanie
  /„To naprawdę frapujące obserwować ludzi którzy żyją w bańce medialnej i są hermetycznie zamknięci na rzeczywistość. Tresura partyjnych mediów spowodowała wyłączenie funkcji kognitywnych i całkowite zamknięcie na otaczającą rzeczywistość.”
  A teraz napisz coś w twoim małojeckim stylu i na twoim poziomie o pajacu ,błaznie ,papudze ,kopiuj /wklej nie rozumieniu niczego itd itp Dajesz miszczu.

  • O widzę biedaku że brakło argumentów i znów bezsilnie się miotasz zamiast napisać coś z sensem.
   Nie widzę listy działań PiSu wspierających rozwój gospodarczy, czyli jak rozumiem zgadzasz się z tezą że PiS nic nie zrobili dla pobudzenia rozwoju gospodarczego, a to znaczy że gospodarka rozwijała się w systemie ustawodawczym stworzonym przez poprzednie rządy. A PiS jedynie przypisał sobie to jako swój sukces.
   Polska inflacja jest praktycznie najwyższa w EU – tak to wina rządu i Glapińskiego.
   PiS nie wygrał wyborów – bez koalicjantów nie miałby większości, trudno nazwać to wgraną.

   Fascynujące jak bardzo emerytki Cię denerwują, gdzie napisałem że to ekspertka ekonomiczna i gdzie ją cytowałem? Znów zmyślasz.

     • A skąd tobie wiadomo czego portal oczekuje a czego nie ? Po wtóre mam prawo pisać co zechcę a wy towarzyszu nie możecie mi zabronić .To się nazywa wolność słowa. Ja tobie nie zabraniam głoszenia głupot w rodzaju „PIS nie wygrał wyborów” masz prawo się kompromitować ,nic mi do tego .
      Hunwejbini lewicowo liberalni tacy jak ty chcieliby słyszeć tylko to co im pasuje a to nie te czasy towarzyszu . Kto się z wami nie zgadza ten błazen ,pajac głupek itp. Brawo dla waszej polityki miłości i tolerancji .

     • Przypomnieć Ci biedo intelektualna jakie obelgi tu wpisywałeś ogłaszając się jednocześnie chrześcijaninem? Chcesz kilka cytatów z Twojego pojmowania nauk kościoła w tym miłości i tolerancji?

      Zgadzam się z tym że „tacy jak ty chcieliby słyszeć tylko to co im pasuje a to nie te czasy towarzyszu” i jak pokazuje cała ta „dyskusja” z Tobą każdy temat czy pytanie na które nie potrafisz odpowiedzieć pomijasz lub miotasz się wypisując głupoty o lewakach itp. Nie potrafisz poprzeć „swoich” opinii i tez żadnymi argumentami, żadnym własnym czy przemyśleniem. A przypomnę że ustaliliśmy iż Twoje stale nieużywanie mózgu jest grzechem – co gorsza w którym tkwisz w pełnej świadomości – doczytaj co o takim postępowaniu myśli kościół.

    • Łajza dobił ściany i będzie wklejał te swoje „trudne” słowa które ma przygotowane jak tylko robi z siebie pośmiewisko. Napisz ministrancie które wybory wygrał PiS skoro to takie oczywiste. Konkretnie. Potrafisz to zrobić?

     • To dziwna maniera ,nazywać interlokutora łajzą, pajacem ,błaznem, głupkiem itd. Skąd te braki w wychowaniu , skąd braki takie chamstwo i agresja ? Wrodzone czy nabyte?
      Odpowiem ci tak byś był zadowolony, czyli jak pisze Kibic 1957 „odpowiadam odpowiedni” PIS nie wygrał żadnych wyborów, Ziemia jest płaska, a światem rządzą Illuminaci. Naprawdę, życzę z całego serca zdrowia we wszystkich jego aspektach.

     • A propos, które słowa są dla ciebie „trudne” i jak je odróżnić od ” łatwych” ? Wg jakiego kryterium dokonujesz takiego podziału ?

     • Oczywiście nie obyło się bez lania wody zanim grzecznie przyznałeś się, że PiS nie wygrał żadnych wyborów. Z tą płaską Ziemią muszę jeszcze sprawdzić ale prawdopodobnie kłamiesz.

   • Odpowiednio odpowiedzieć czyli na temat i z sensem, co oznacza odpowiadać tak jak ty czyli w myśl jedynie słusznych poglądów lewicowo liberalnych , każde inne zdanie to przejaw głupoty ,pajacowania błazenady taka to wasza tolerancja .

    Podaj jedno nazwisko prokuratora lub sędziego który w latach PRL nie należał do PZPR .

    Co do tego wyroku to musisz przeczytać uzasadnienie, gdzie napisano W uzasadnieniu do orzeczenia wyraźnie napisano, że „przewidzianą w tym rozporządzeniu procedurę można zainicjować TYLKO WTEDY, gdy istnieją uzasadnione powody, by uznać nie tylko, że w danym państwie członkowskim doszło do naruszeń zasad państwa prawnego, ale przede wszystkim, że naruszenia te wpływają lub stwarzają poważne ryzyko wpływu – w sposób wystarczająco BEZPOŚREDNIO– na należyte zarządzanie finansami w ramach budżetu Unii lub na ochronę jej interesów finansowych”.
    Po wtóre z mojego punktu widzenia to dobrze, że nie dostaniemy tej kasy bo to w znacznej części wysokooprocentowany kredyt, który trzeba oddać z nawiązką. Te pieniądze zawsze możemy pożyczyć na rynkach finansowych . Po trzecie rozpadający się Eurokołchoz pokazał swoje antypolskie oblicze prowadząc z Polską wojnę hybrydowa razem z Putinem.
    Radość z twojej strony że Polska nie otrzyma tych pieniędzy może być przedwczesna ale wy europejczycy pochodzący z Tegokraju uważacie że im gorzej tym lepiej. Przypomnę że przeciwko otrzymaniu tej kasy głosowało PO a EPL na czele której stoi Tusk była przeciwna uruchomieniu tych pieniędzy dla Polski .

    • Siwy znów widzisz to czego nie ma. Gdzie zobaczyłeś moją radość spowodowaną tym wyrokiem?? Wg mnie tu się nie ma z czego cieszyć. Odrzuciliście plan Marshala teraz pomoc z EU, macie towarzysze długa tradycję.
     I ponownie kopij/wklej, znów liberalne lewactwo przejawy głupoty, pajacowanie i błazenada. Który to już raz wklejasz ten sam tekst?.
     Co znaczy odpowiednio odpowiedzieć już wyjaśniłem, niestety znów nie zrozumiałeś słowa pisanego. Nigdzie i nigdy ani ja (ani chyba nikt inny) nawet nie sugerował że nie możesz mieć innego zdania – chciałbym tylko poznać fakty i przemyślenia na podstawie których wyrobiłeś sobie takie zdanie. Jak widać jest to nieosiągalne.
     Przykład prokuratora nie będącego w PZPR masz już podany i zapewne było takich więcej. Zresztą nie każdy z prokuratorów należących do PZPR parał się wydawaniem wyroków zgodnych z wolą partii. PiS wybrał tego o którym wiadomo, że zrobi co partia rozkaże.

     Interesujące jest kilka stwierdzeń:
     „w znacznej części wysokooprocentowany kredyt” a konkretniej ile wynosi to oprocentowanie??? „te pieniądze zawsze możemy pożyczyć na rynkach finansowych” – zapewne 🙂 finansiści już stoją w kolejce żeby pożyczyć takie kwoty i na pewno zrobią to na lepszych warunkach. Jakież to zabezpieczenie mamy do zaoferowania że z taką łatwością dostaniemy kredyt na super warunkach???
     ” Eurokołchoz pokazał swoje antypolskie oblicze prowadząc z Polską wojnę hybrydowa razem z Putinem” – możesz rozwinąć ??
     I na koniec wisienka na torcie wina Tuska 🙂

     • Gdzie napisałem nieprawdę co do Tuska i PO ?
      Co powiesz o TK gdy mu przewodniczył tow Rzepliński który był od 1971 r. do 1981 r. był członkiem PZPR. Od marca 1981 r. do 8 grudnia 1981 r. był I sekretarzem POP w IPSiR UW.
      Wasserman członek PIS to jeden z nielicznych wyjątków, nie masz pojęcia o wymiarze sprawiedliwości za komuny i o tym że regułą dla sędziów i prokuratorów było członkostwo w PZPR.
      Jeśli już mowa o planie Marshalla i porównanie do do tych pieniędzy do KPO to jest to zupełnie nietrafione porównanie . Tym nie mniej zapytam jeszcze raz jak PO głosowało w tej materii w Sejmie? Jakie stanowisko ma EPL i jej przewodniczący TUSK?

     • Oj Siwy znów nic z sensem i na temat. Nic o oprocentowaniu, rynkach finansowych, wojnie hybrydowej – czyli standard rzucasz hasłami zapytany o doprecyzowanie wykonujesz unik.
      A o winie Tuska już wiem, napisz coś nowego.
      Plan Marshalla odrzucono z powodów ideologicznych to samo robicie teraz odrzucając pomoc w imię ideii Ziobry.
      Ta sytuacja zresztą pokazuje jak to PiS „wygrał” wybory, ogon kręci psem 🙂

      A TK podwinął ogon i odroczył posiedzenie żeby PiS mógł powiedzieć „niezależnemu” TK jak ma wyglądać orzeczenie jeśli w tej sytuacji na jakieś się zdecydują. TSUE zapewne ze strachem oczekuje na orzeczenie.

      A czy Rzepliński oskarżał i skazywał opozycjonistów? Jak to jest ze partia rzekomo walczącą z komuną wsadza ich na wysokie stołki – po czynach ich poznacie.

     • Znów nie zrozumiałeś. Odpowiednio odpowiedzieć czyli na temat i z sensem, tego unikasz jak ognia. Dowód? Proszę np. dalej nie wiem jakie działania PiSu przełożyły się na wspaniałe ratingi i wzrost PKB. Nie podałeś też ani jednego osiągnięcia rządów PiSu. I ciągle twierdzisz że PiS wygrał jakieś wybory pomimo tego że nigdy nie miał większości parlamentarnej.

      A dziś mamy kolejny sukces rządu:
      Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił skargę Polski i Węgier, co otwiera furtkę do wstrzymywania unijnych funduszy dla państw w których naruszana jest reguła praworządności.
      A żeby było jeszcze ciekawiej dziś trwa posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego, który ma rozstrzygnąć, czy mechanizm warunkowości jest zgodny z konstytucją. Obraduje w pełnym składzie, a sprawozdawcą został Stanisław Piotrowicz – PZPRowski prokurator wywindowany przez PiS do TK.