REKLAMA

Jak wynająć jacht na wakacje? Czy można spędzić na jachcie urlop za granicą? Czy czarter jachtów możliwy jest tylko w Polsce? Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem jachtu, zapraszamy do lektury!

  1. Czarter jachtów – jak wynająć?
  2. Czy można wynająć jacht żaglowy na wakacje za granicą?
  3. O czym pamiętać wynajmując jachty żaglowe?
  4. Czarter jachtu – najpopularniejsze kierunki wakacyjne

Czarter jachtów to nic innego jak wynajęcie – na przykład – jachtu żaglowego w konkretnym czasie, z wybranego miejsca. Możemy wyczarterować jacht zarówno z odpowiednią załogą, jak i bez niej. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni jacht? W jaki sposób w ogóle można go wynająć? Odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Czarter jachtów – jak wynająć?

Jesteś zainteresowany czarterem jachtów? Zastanawiasz się, gdzie w ogóle można taki jacht wynająć? Polecamy sprawdzić ofertę Polish Charter Agency, która dostarczyć Ci jachty praktycznie do każdego miejsca na ziemi! Zatem bez względu na to, czy interesują Cię wakacje na Bałtyku, czy za granicą, bez problemu możesz wynająć jacht poprzez wspomnianą firmę.

W pierwszej kolejności musisz wybrać typ łodzi. Polish Charter Agency oferuje między innymi jacht żaglowy jednokadłubowy, jacht motorowy, katamaran żaglowy oraz barkę. Wybór odpowiedniego środka transportu zależy w dużej mierze od akwenu, po którym planujemy pływać. Następnie wskaż, które miejsce interesuje Cię najbardziej i wyślij zapytanie do biura firmy wynajmującej jachty. Warto również wskazać ilość osób lub kabin, oczywiście datę czarteru i czas trwania, wiek jachtu i jaką opcję bareboat wybierasz – bez skippera czy ze skipperem. 

W kolejnym etapie firma czarterująca jacht prześle Ci ofertę z dostępnymi łodziami, które spełniają Twoje wymagania oraz oczekiwania. Dostaniesz nie tylko zdjęcia jachtów, ale i ich cenę oraz informacje na temat usług dodatkowych. Jeśli nie będziesz pewny, które rozwiązanie wybrać, skorzystaj z pomocy specjalistów! Fachowiec wskaże Ci wszystkie wady, zalety i różnice między jachtami, które najbardziej przypadły Ci na tym etapie do gustu. 

Kiedy już wybierzesz łódź, firma dokonuje wstępnej rezerwacji. Zanim jednak rezerwacja zostanie ostatecznie potwierdzona, w większości przypadków należy zapłacić zadatek. Dzięki temu nasza rezerwacja ze wstępnej zamieni się w stałą. Miesiąc przed wakacjami konieczne będzie uregulowanie drugiej części kosztów wynajmu jachtu. Dokładne informacje na ten temat zawiera harmonogram płatności, który otrzymasz po wyborze łodzi i potwierdzeniu zainteresowania wynajmem.

Ze strony Polish Charter Agency na tym etapie otrzymasz nie tylko opis akwenu, który wybrałeś na wakacje, ale także propozycje tras rejsu czy rzeczy, które powinieneś ze sobą zabrać. Będziesz musiał również sporządzić i wysłać agencji listę załogi. 

Etap 7 natomiast to już krok ostatni. To właśnie w tym momencie docierasz do wybranego portu i odbierasz jacht i wypływasz na głębokie wody, aby odpocząć i podziwiać piękną, otaczającą się naturę. 

Czy można wynająć jacht żaglowy na wakacje za granicą?

Zastanawiasz się, czy można wynająć jacht żaglowy na wakacje za granicą? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – tak! Na przykład możliwy jest czarter jachtów w Chorwacji, Brazylii, Cyprze, na Kubie, Madagaskarze, Malcie, we Włoszech, Tajlandii, Szwecji czy Czarnogórze. Pełną listę miejsc znajdziesz na stronie firmy, która wynajmuje żagle. Zapoznaj się z nią, dowiedz się czegoś więcej o kierunkach, które Cię interesują – na przykład jaka będzie pogoda w terminie, w którym chcesz wyjechać na wakacje i wybierz odpowiednie miejsce.

Jak sprawdzić, czy jacht jest dostępny w interesującym nas terminie? Najlepszym rozwiązaniem będzie wyszukiwarka jachtów, dostępna na stronie każdej firmy zajmującej się czarterowaniem. Taka wyszukiwarka działa  w czasie rzeczywistym, zatem będziesz mieć pewność, że podane przez nią informację są aktualne. Wystarczy wybrać termin, rodzaj jachtu, rodzaj kajut, kraj oraz region, w którym planujemy wakacje oraz bazę i stocznię. 

O czym pamiętać wynajmując jachty żaglowe?

Jeśli wynajmujesz jacht, koniecznie wykup ubezpieczenie kaucji, dzięki czemu nie stracisz kaucji, gdy okaże się, że coś zostało uszkodzone i to nie z naszej winy. Czasami zdarza się tak, że firma wynajmująca jachty żaglowe i inne, nie zwróci uwagi na wszystkie uszkodzenia, odbierając łódź od wcześniejszego klienta. Ale zauważy je w późniejszym terminie i tym samym to my w takiej sytuacji stracilibyśmy kaucję. 

Kaucję najczęściej traci się przez uszkodzone luki, zapchane toalety, porysowany kadłub, podarte żagle, stracone pontony, kotwice czy korby, a także popsute zawiasy. 

Dlaczego jeszcze warto wykupić ubezpieczenie kaucji? Chociażby dlatego, że może przytrafić nam się bardzo nieuczciwy armator. Bez względu na to, czy zatrzyma nam całą, czy tylko częściowo kaucję, dzięki ubezpieczeniu jesteś w stanie odzyskać całą kwotę. 

Czarter jachtu – najpopularniejsze kierunki wakacyjne

Zastanawiasz się, jakie miejsca wybierają osoby zainteresowane wynajmem łodzi? Na przykład czarter jachtów w Grecji cieszy się sporą popularnością, a już szczególnie takie regiony, jak Zatoka Sarońska i Argolicka, Dodekanez, Wyspy Jońskie czy Cyklady. Do samej Grecji dojazd jest bezproblemowy – najszybszym i najlepszym rozwiązaniem jest samolot, którym możemy dolecieć nie tylko do Aten, ale i na Mykonos, Santorini, Lefkade czy Korfu. Wybierasz oczywiście to miejsce, skąd będzie rozpoczynał się Twój rejs. Jeśli jesteś zainteresowany czarterem jachtów w Grecji, sprawdź koniecznie pogodę, zanim wybierzesz ostateczny termin oraz trasę rejsu.

Równie sporą popularnością cieszy się wynajem jachtu Chorwacja. Aby dotrzeć w odpowiednie miejsce, nie musisz lecieć samolotem. Możesz odbyć kilkugodzinną podróż samochodem przez Austrię, Słowację lub Węgry i zwiedzić po drodze kilka miejsc! Pamiętaj jednak, by dokładnie zastanowić się, jaki termin na rejs jachtem w Chorwacji będzie dla Ciebie odpowiednią opcją. Kwiecień, maj oraz czerwiec należą do niskiego sezonu. To wtedy temperatura wynosi od 20 do 28 stopni Celsjusza, a wiatr od 2 do 6 w skali Beauforta. W sezonie wysokim – czyli w lipcu i sierpniu – jest najcieplej. Temperatury sięgają nawet 35 stopni. Natomiast we wrześniu i październiku spadają do 20-25 stopni Celsjusza, a wiatr dochodzi do 10 w skali Beauforta. 

Oczywiście nie tylko czarter Chorwacja, czy czarter Grecja, są możliwe. Na stronie firm zajmujących się wynajmem jachtów znajdziesz pełną listę przeróżnych kierunków, które możesz wybrać. Pamiętaj, by dokładnie sprawdzać pogodę, jaka panuje w danym okresie z interesującym Cię miejscu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoich wakacji nie zepsuje zła pogoda. Czarter jachtów mazury na potrzeby rejsów żeglarskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wynajmij jacht już teraz, aby przeżyć wspaniałą przygodę. Wynajem łodzi nie jest wbrew pozorom drogi. W ofercie dostępny jest wynajem jachtów, jachty motorowe oraz inne warianty.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki