REKLAMA

Jak zmniejszyć zużycie paliwa, w jakich sytuacjach poprawić ekonomikę jazdy, zwiększyć efektywność użytkowania samochodów i równocześnie oszczędzać koszty? Pomogą w tym lokalizatory GPS do samochodu.

Lokalizatory GPS do samochodu znacznie zwiększają poziom kontroli nad użytkowaniem samochodu zarówno służbowego, jak i prywatnego. Dzięki tym niewielkim urządzeniom zainstalowanym w pojeździe możemy przede wszystkim sprawdzić gdzie znajduje się nasz samochód i jaką pokonał trasę. Pozwala nam to zabezpieczyć auto przed kradzieżą oraz łatwiej i szybciej go odzyskać po rabunku. Pamiętajmy jednak, że większa kontrola dzięki lokalizatorom GPS do samochodu to nie tylko lepsza ochrona przed złodziejami.

Szczegółowe i dokładne monitorowanie pojazdów z zainstalowanymi lokalizatorami GPS do samochodu obejmuje także kontrolę spalania paliw i analizę stylu jazdy, a to przekłada się na wymierne oszczędności. Poza tym, częścią kontroli wykonywanej przez lokalizatory GPS do samochodu jest też sprawdzanie, czy kierowcy jeżdżą pojazdami służbowymi w wyznaczonych godzinach pracy i na określonym obszarze. Jeśli auta zostaną wykorzystane do celów pozasłużbowych, lokalizatory GPS do samochodu wychwycą wszelkie nadużycia i prześlą alert do systemu. To ważne, ponieważ niewłaściwe lub nieuprawnione użytkowanie samochodów może znacznie zwiększyć wydatki na paliwo i koszty eksploatacji firmowych pojazdów.

Ponadto, błyskawiczny dostęp do danych pomaga firmom szybko identyfikować problemy i umożliwia im wprowadzenie rozwiązań eliminujących dostrzeżone trudności. A szybsze działania to większa efektywność i niższe koszty operacyjne.

Wszystkie informacje dotyczące samochodu są przechowywane w cyfrowej wersji w jednym miejscu i dostępne z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji mobilnej. Dzięki temu, dane te mogą być później analizowane i przetwarzane, a to pozwoli usprawniać rozliczenia i obsługę wypłat, a także poprawiać procesy biznesowe,

Większa kontrola dzięki lokalizatorom GPS do samochodu to opcja szczególnie przydatna dla osób zarządzających firmową flotą samochodową, ale nie tylko. Rodzice świeżo upieczonych kierowców, którzy korzystają z ich samochodów, często martwią się o bezpieczeństwo swoich dzieci za kierownicą. Nic dziwnego. Młodzi kierowcy, którzy nie mają doświadczenie w prowadzeniu samochodów bardzo często są sprawcami wypadków drogowych. Lokalizatory GPS do samochodu pomagają więc rodzicom monitorować użytkowanie samochodu przez ich dzieci.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki