Źródło: UM Jaworzno

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował, że od dzisiaj, czyli 23 marca dotychczasowa strona internetowa www.um.jaworzno.pl będzie funkcjonować jedynie jako archiwum.

Nową stronę internetową Urzędu Miejskiego w Jaworznie znajdziecie na www.jaworzno.pl

REKLAMA

Na dotychczasowej stronie czytamy: „Prostota i funkcjonalność witryny sprawia, że spełnia w pełni wymogi WCAG 2.1, czyli przystosowania strony dla osób niepełnosprawnych.

Strona jest w pełni responsywna – dopasowuje się do wielkości ekranu różnych urządzeń mobilnych oraz jest lepiej dostosowana do osób ze szczególnymi potrzebami. Zmiana czy powiększenie czcionki, kontrast, czy poruszanie się na stronie za pomocą klawisza Tab, zamiast myszki – to niektóre z wprowadzonych funkcji.

Nową opcją jest także możliwość uruchomienia strony w kilku językach obcych, również języku ukraińskim, co w obecnej sytuacji ułatwi dotarcie z informacją na temat miasta do naszych gości z Ukrainy, którzy w Jaworznie znaleźli bezpieczną przystań uciekając z kraju ogarniętego wojną.

Źródło: UM Jaworzno

– Samodzielne stworzenie nowej odsłony miejskiej strony internetowej przez pracowników Wydziału Promocji, Kultury i Sportu pozwala nam na bieżące dostosowywanie jej do potrzeb zarówno miasta, jak i mieszkańców – wyjaśnia Leszek Gancarczyk, kierownik Referatu Promocji. – Gmina nie poniosła także żadnych kosztów z tytułu jej wykonania.”

Źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki