Kolejna kolizja na rondzie holenderskim — znamy szczegóły

Kolejne zdarzenie drogowe na rondzie przy skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Braci Gutmanów. Słynne jaworznickie rondo holenderskie do najszczęśliwszych nie należy.

REKLAMA

Do kolizji drogowej doszło, na rondzie łączącym ulice Krakowską z Braci Gutmanów, wczoraj 11 kwietnia w okolicach godziny 17:30. Zderzyli się prowadzący samochód marki KIA oraz prowadząca samochód marki Volkswagen Golf. 39-letnia mieszkanka Jaworzna jadąc samochodem KIA od strony obwodnicy, nie zachowała ostrożności, wjeżdżając na rondo i wymusiła pierwszeństwo kierującemu Volkswagena. W zdarzeniu 1 osoba została poszkodowana, ale nie zagraża jest zdrowiu niebezpieczeństwo. Kierująca przyznaje się do winy i zostanie na nią nałożony mandat karny. Obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

Przypomnijmy, powołując się na jaworznicką policję, że to już 11 takie zdarzenie na wspomnianym rondzie w przeciągu ostatnich dwóch lat i jest to liczba zatrważająca.

Co ciekawe według statystyk policji aura wiosenna i idące za nią rozluźnienie sprawia, że pomimo bardzo dobrych warunków na drodze, dochodzi do znacznie większej liczby kolizji i wypadków drogowych. Jak dodaje asp. sztab. Michał Nowa okres wiosenny to czas, gdy czujemy rozluźnienie, przez co skupienie zostawiamy z boku, to wówczas dochodzi do kolizji i zdarzeń drogowych.

Zbliża się okres świąteczny, więc policja zwiększa kontrole. Więcej wyjazdów do rodziny i przyjaciół to także czas większej liczby zdarzeń drogowych, a trzeba pamiętać, że nie tylko od naszej postawy zależy bezpieczeństwo na drodze. Jeżeli wszyscy użytkownicy drogi będą przestrzegać ograniczeń prędkości, będą udzielać pierwszeństwa przejazdu czy zapinać pasy to będzie dużo łatwiej wyeliminować zdarzenia drogowe w postaci kolizji, czy wypa

o alkoholu nawet nie wspominam – Mówi asp. sztab. Michał Nowak

Wszystkim kierowcom życzmy spokojnej i pełnej rozwagi jazdy, aby każda rozpoczęta podróż skończyła się szczęśliwym końcem u jej celu.

zdj. FB INFORMACJE DROGOWE JAWORZNO I OKOLICE
zdj. FB INFORMACJE DROGOWE JAWORZNO I OKOLICE
zdj. FB INFORMACJE DROGOWE JAWORZNO I OKOLICE
zdj. FB INFORMACJE DROGOWE JAWORZNO I OKOLICE
zdj. FB INFORMACJE DROGOWE JAWORZNO I OKOLICE
- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ