Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie aresztowali 57-latka, który dopuścił się uporczywego nękania, zwanego też stalkingiem, gróźb karalnych oraz spowodowania uszkodzeń ciała u 42-letniej mieszkanki Jaworzna. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

REKLAMA

Do ataku na 42-letnią mieszkankę Jaworzna doszło w ubiegły wtorek. Kobieta zgłosiła się na policję, informując, że została zaatakowana przez znajomego.

Jak dodatkowo poinformowała, od jakiegoś czasu nie mogła uwolnić się od swojego „adoratora”. 57-latek miał często nagabywać kobietę za pośrednictwem telefonu i SMS-ów. Miał się równie 42-latce odgrażać.

We wtorek nastąpiła eskalacja zachowań mężczyzny, kiedy to jaworznianka spotkała go przypadkowo na ulicy. Kobieta odmówiła sprawcy zaproponowanego spotkania, ten zaś zaczął ją szarpać, dusić i kilkukrotnie ją uderzył.

Kobieta zatrzymała przejeżdżający samochód, a kierowca udzielił jej pomocy, odjeżdżając od napastnika, po czym przewiózł 42-latkę do KMP w Jaworznie, gdzie złożyła zeznania.

Napastnik kilka godzin po zajściu został zatrzymany z pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Jak się okazał, 57-latek jest dobrze znany jaworznickim funkcjonariuszom – w marcu opuścił areszt śledczy, gdzie przebywał za te same przestępstwa wobec tej samej kobiety.

Po analizie materiału dowodowego jaworznicki sąd postanowił przychylić się do wniosku śledczych i zastosował najsurowszy możliwy środek zapobiegawczy – 3 miesiące w areszcie. Agresorowi grozi kara nawet 8 lat więzienia.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki