Damian Ukeje w jaworznickim Jazz Club Muzeum

Damian Ukeje zaprezentował się na scenie jaworznickiego Jazz Club Muzeum w niedzielę 8 maja. Ten w jednym kompozytor, autor tekstów, wokalista, zwycięzca pierwszej edycji The Voice of Poland  w kwietniu rozpoczął swoją trasę koncertową pt. I Am Rock and Roll. To 15 udanych koncertów. Ostatni z nich zagrał właśnie 8 maja na scenie jaworznickiego Jazz Club Muzeum.

REKLAMA

Wydawać by się mogło, że rock and roll wymaga wielkich sal koncertowych i tysięcznej publiki. Tymczasem ten jaworznicki koncert miał wyraźnie charakter klubowy. Skąd taki pomysł – pytamy artystę.

Teraz trochę prywaty. Mama pana Damiana jest Polką, tato Nigeryjczykiem, czy pan Damian łączy w swoim muzykowaniu te dwie tak odrębne kultury, czy raczej jest w muzykowaniu światowcem?

Drążąc tematy kosmopolityczne zahaczymy o Japończyków, którzy zawsze wiedzą najlepiej. Wymyślili tzw. ikigai, czyli przekonanie, że szczęśliwi są tylko ci, którzy w czymś są dobrzy.
Pan Damian jest idealnym potwierdzeniem tej tezy. Tak więc w jakim stylu muzycznym lubi siebie najbardziej?

W facebookowych komentarzach pisują o panu Damianie: jesteś wielki i dzięki, że dla nas grasz. Pan Damian nie daje się prosić i już zapowiada trasę koncertową promującą jego nową płytę. Jaka to będzie płyta, poza faktem, że z pewnością ambitna?

Mili internauci zauważyli, że w tekstach pana Damiana zawarta jest „sama prawda”. Jaki jest jego zdaniem najprawdziwszy tekst?

Idąc śladem komentarzy odnajdujemy opinię, że muzyka pana Damiana to taki niezawodny „czasoumilacz”. „Słuszna racja” – skomentowałby pewien znany kabaretowy mądrala.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki