Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami Jaworzno 2022

W miejskim Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnościami – 19 maja – spotkały się wszystkie jaworznickie instytucje, które wspierają na co dzień osoby niepełnosprawne, ich podopieczni i mieszkańcy miasta.  Organizatorem uroczystości było MCKiS. Imprezę zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Grunwaldzkiej. Klucze do miasta wręczono Zbigniewowi Bluji, dyr. szkoły podstawowej nr 3 z oddziałami integracyjnymi.

REKLAMA

Jak podkreślił dyr. Bluj to pewnego rodzaju zaszczyt i wyróżnienie dla jego szkoły, ale też pewien dowód uznania władz samorządowych dla tych, którzy pracują w Jaworznie na rzecz osób niepełnosprawnych.

Organizator zaprosił na występy na scenie, dmuchańce, malowanie buziek, tatuaże, pieczenie ciasteczek, gry i zabawy wieloformatowe. Wszyscy świetnie się bawili. Jak podkreślali uczestnicy tego pożytecznego spotkania, to są ważne imprezy, zmieniają opinie i relacje społeczności o osobach niepełnosprawnych. Wszyscy dostrzegają takie osoby, zaczynają je rozumieć i postrzegać jako część tych społeczności.
Nikt już współcześnie osób niepełnosprawnych nie wytyka palcami i nikogo nie należy przekonywać, że każdy taki niepełnosprawny człowiek ma prawo do godnego życia.

Pieczenie ciastek – zabawy co niemiara
Zamki z wielkich klocków
Kolorowe tunele

Sporo uwagi poświęcano kolorowankom
I kolejne wielkie kolorowanki
Malowanie buzi, jak zwykle, znalazło wielu zwolenników
Na dokładkę prace plastyczne

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki