Dzień Otwarty w ZSP nr 4 – Działo się!

Uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali wyjątkowo ciekawy dzień otwarty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Królowej Jadwigi w Jaworznie. W trakcie dnia otwartego uczniowie klas ósmych mieli okazję, nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023, ale również mieli okazję poznać pierwsze tajniki pracy swoich wymarzonych zawodów.

Podczas dnia otwartego usłyszeliśmy od uczniów, że w szkole panuje bardzo przyjazna atmosfera, a nauczyciele nigdy nie odmawiają pomocy uczniom.

O prowadzonym naborze na zbliżający się nowy rok szkolny opowiedziała nam Pani Dyrektor mgr Kinga Kubiak – Smoliło.

REKLAMA

Na każdym oferowanym kierunku przez szkołę prowadzone są innowacje, które uczą dodatkowych, praktycznych umiejętności, które pomogą młodzieży odnaleźć się na rynku zawodowym.

Podczas dni otwartych uczniowie przygotowali, wiele ciekawych pokazów takich jak pieczenie babeczek, robienie pizzy i przygotowywanie bezalkoholowych drinków. Uczniowie zachęcali również młodszych kolegów do nauki języków obcych.

Dla osób, które w przyszłości chcą założyć własną firmę i osiągać sukcesy zawodowe szkoła oferuje kierunek Technik Ekonomista z innowacją prawno-finansową.

Uczniowie, którzy zdecydowali się na zdobywanie tytułu technika organizacji turystyki, marząc o podróżach, szczególnie chwalą sobie innowację, podczas której poznają szczegóły pracy personalu pokładowego.

Co ważne budynek szkoły jest w pełni dostosowany do potrzeb dla osób niepełnosprawnych. W szkole znajdują się mi.n. specjalne oznaczenia, a także nowoczesne windy.

Dla osób kreatywnych, które myślą o organizacji eventów  albo marzą o pracy w hotelach lub SPA ZSP nr 4 proponuje kierunek technik hotelarstwa.

W szkole nie brakuje dodatkowych zajęć, ciekawych imprez okolicznościowych i wycieczek. Uczniowie mają możliwość odbywania praktyk w ciekawych firmach, a w szkole znajduje się również nowoczesne zaplecze sportowe. Podczas przerw uczniowie mogą odpoczywać w zaciszu kącika literackiego.

W ramach branżowej szkoły I Stopnia szkoła oferuje naukę zawodu kucharza, a także pracownika obsługi hotelowej.

Uczniowie klas Ósmych Szkół Podstawowych mają w czym wybierać! 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki