REKLAMA

Mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą, a jednak na co dzień  brak kalendarza w pobliżu może być bardzo uciążliwy.  Dzień za dniem mija, a my codziennie zastanawiamy się, czy to dopiero 15. w środę czy już 17. w piątek. Bardzo szybko rozglądamy się wtedy wokoło w celu odnalezienia odpowiedzi. Taką informację wskaże nam kalendarz, który znajdujemy już prawie w każdym miejscu. Szczególnie pomocny w takiej sytuacji może okazać się kalendarz trójdzielny, który  dzięki kolorowemu okienku  w bardzo łatwy sposób pomoże nam odczytać dzisiejszą datę. Dodatkowym walorem kalendarzy trójdzielnych jest ich ogólna dostępność wzrokowa — wystarczy się rozejrzeć bez potrzeby szukania daty tak jak w przypadku kalendarzy książkowych.

Jednak nie tylko osoba, która szuka informacji, może skorzystać z kalendarza. Również osoba, która chce przekazać jakąś informację, może wykorzystać przestrzeń, jaką oferuje jej kalendarz trójdzielny. Zdjęcie, treść, ważne informacje – wszystko to może znaleźć się na kalendarzu. Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W tej kwestii jednak możemy stwierdzić, że punkt siedzenia nie ma tu kompletnie żadnego znaczenia, ponieważ każda ze stron zyskuje !

Kalendarz trójdzielny – co warto wiedzieć ?

Kalendarze trójdzielne to jeden z najpowszechniejszych modeli kalendarzy  ściennych. Bardzo często się z nimi spotykamy i niemal codziennie z nich korzystamy, ale czy wiemy o nich coś więcej? Zacznijmy od tego, że kalendarze trójdzielne składają się z dwóch podstawowych elementów, z główki i plecków.

Główka to górna część kalendarza, na której znajduje się  grafika. W zależności od modelu kalendarza główka może być płaska, wypukła lub kaszerowana. Główka płaska jest przedłużeniem plecków i nie posiada żadnej wypukłości, główka wypukła symuluje efekt poduszki, natomiast główka kaszerowana jest usztywnioną wersją główki płaskiej. Każda z nich posiada także różnorodne opcje uszlachetnień, które wpływają na efektywność końcowego designu kalendarza.

Plecki to natomiast pozostała część kalendarza, na której zamocowane są kartki z kalendariami. Kalendaria rozłożone są na trzy bloki, tak żeby widoczny dla użytkownika był miesiąc bieżący, poprzedni oraz następny. Kalendaria wyposażone są także w kolorowe okienko, które wskazuje datę. Plecki  kalendarza zdecydowanie nastawione są na funkcjonalność, jednak posiadają także przestrzeń, tzw. stopkę — na której można umieścić, np. hasło reklamowe czy dane teleadresowe.  Stopka znajduje się na samym dole kalendarza.

Połączenie ze sobą tych dwóch komponentów, tj.  główki i plecków — tworzy spójną całość w postaci kalendarza trójdzielnego, który pełni funkcję nie tylko dekoracyjną, ale  stanowi także bardzo ważny element stanowiący punkt  informacyjny  oraz system  ułatwiający organizację pracy.

Kalendarze trójdzielne jako wizytówka firmy

Kalendarze trójdzielne sprawdzają się jako gustowny upominek dla kontrahentów czy klientów, ale nie tylko. Także w roli wizytówki firmy świetnie się  odnajdują,  a co za tym idzie — spełniają funkcję marketingową. Ich zindywidualizowana forma oraz grafika pozwala na stworzenie kalendarza na miarę XXI wieku. W fazie projektowej kalendarzy nie istnieją żadne ograniczenia, jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia.

Dodatkowe uszlachetnienia w postaci folii błyszczącej, matowej czy soft touch oraz lakieru wybiórczego UV – sprawiają, że kalendarz zaliczany jest do grupy kalendarzy ekskluzywnych.

Co więcej – szeroki wachlarz uszlachetnień pozwoli na wykonanie kalendarza w pełni spełniającego wszelkie oczekiwania.  Eleganckie, autorskie kalendarze pozwolą Państwu na poszerzenie sowich horyzontów oraz powiększanie grupy odbiorców, co dla funkcjonowania firmy jest istotnym krokiem. Ponadto oryginalny  projekt w połączeniu z logotypem firmy wpływa pozytywnie na rozpoznawalność Państwa marki. Co ważne – jednorazowe stworzenie firmowego kalendarza będzie przynosiło efekty przez 365 dni w roku – bo przecież codziennie, przez cały rok będzie on przypominał o Państwa firmie wszystkim posiadaczom.

Podsumowując, decydując się na firmowe kalendarze trójdzielne, wykonacie Państwo mały krok dla ludzkości, jednak wielki krok w stronę rozpoznawalności firmy.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki