REKLAMA

Szybki prysznic w wielu sytuacjach sprawdza się lepiej niż długa kąpiel, a w małych łazienkach kabina prysznicowa bywa niezastąpiona. Zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż wanna i sprzyja oszczędności czasu. To również świetne rozwiązanie w dużych pomieszczeniach, gdzie mieści się również wanna. Producenci oferują różne rodzaje kabin. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kabiny prysznicowe – z brodzikiem czy bez?

Wzięcie prysznica jest mniej czasochłonne niż kąpiel w wannie, dlatego warto zadbać, aby kabina prysznicowa została właściwie dostosowana do potrzeb domowników. Zaletą kabiny jest też ochrona przed zachlapaniem łazienki. Nie wszystkie kabiny sprawdzają się jednak tak samo. Dostępne są kabiny bez brodzików i z brodzikami. Kabiny bez brodzików można często skompletować z brodzikiem, ale często montuje się je bezpośrednio na podłodze. W takiej sytuacji woda w pewnym stopniu zwykle rozchlapuje się po podłodze wokół kabiny.

 

Pod względem zabezpieczenia przed zachlapaniem przestrzeni łazienki kabina prysznicowa z brodzikiem sprawdza się doskonale. Brodziki mają różne wysokości, więc można je dopasować do swoich potrzeb i preferencji. Niskie są odpowiednie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Szeroki wybór kabin prysznicowych umożliwia stworzenie praktycznej oraz spójnej aranżacji. Nowoczesne kabiny charakteryzują się elegancką estetyką odpowiadającą wymagającym gustom.

 

Kabina prysznicowa wolnostojąca, przyścienna czy narożna?

Narożne i przyścienne kabiny prysznicowe cieszą się największą popularnością. Modele wolnostojące są montowane zdecydowanie rzadziej, ponieważ wymagają więcej przestrzeni. Narożna kabina prysznicowa 90×90 z brodzikiem stanowi klasykę łazienkowego wyposażenia. To rozwiązanie, które pozwala na największą oszczędność miejsca. Nieco więcej miejsca zajmują kabiny przyścienne, które nie są usytuowane w rogu łazienki, lecz na jednej ze ścian. O tym jak zaprojektować małą łazienkę dowiesz się w z filmu:

 

Podczas gdy narożna kabina prysznicowa półokrągła zajmuje najmniej miejsca, kabina wolnostojąca stanowi rozwiązanie wymagające największej ilości miejsca. Warto sprawdzić, jak prezentują się poszczególne rodzaje kabin, wchodząc na stronę Sklepmo.pl. Bez wątpienia kabiny wolnostojące nie są przystosowane do małych łazienek. Nie muszą przylegać do ścian, dlatego najczęściej stanowią część wyposażenia przestronnych pomieszczeń kąpielowych.

 

Kabina prysznicowa z wysokim brodzikiem

Brodziki w kabinach prysznicowych mogą być bardzo płytkie, niemal płaskie lub wysokie. Niskie brodziki są idealne dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Za to kabina prysznicowa z brodzikiem o głębokości 10-16 cm sprawdzi się w przypadku rodziny z dziećmi. Małym dzieciom brodzik zastępuje wówczas wannę. W takim brodziku można też komfortowo zrobić relaksującą kąpiel stóp. Kabina z brodzikiem służy przez długi czas, dlatego warto zastanowić się nad swoimi potrzebami i dobrać odpowiedni model.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki