REKLAMA

Może się wydawać, że uzyskanie finansowania bez zdolności kredytowej jest niemożliwe. Przecież zdolność kredytowa to jeden z głównych warunków stawianych przez bank podczas starania się o finansowanie. Na szczęście przy pomocy doradcy kredytowego w Katowicach można otrzymać pożyczkę na świetnych warunkach bez zdolności kredytowej.

Kredyt bez zdolności kredytowej – czy to w ogóle możliwe?

Starając się o kredyt w banku, należy wykazać zdolność kredytową i posiadać nienaganną historię finansowania. Sprawdzając zdolność kredytową, bank bierze pod uwagę dochody i regularność spłaty posiadanych zadłużeń. Dzięki temu jest on w stanie określić prawdopodobieństwo spłaty potencjalnego kredytu wraz z odsetkami. Można zatem stwierdzić, że im wyższa zdolność, tym większa szansa, że kredytobiorca spłaci zobowiązanie w terminie wskazanym w umowie. Czy w takim razie bankom opłacałoby się udzielać kredytów osobom bez zdolności kredytowej, w przypadku których istnieje spora szansa, że nie wywiążą się z umowy? Absolutnie nie i dlatego banki nie godzą się na finansowanie w przypadku osób bez zdolności kredytowej. Nie oznacza to jednak, że takowe osoby nie mają żadnej szansy na uzyskanie finansowania. Mogą one starać się o pożyczkę w instytucjach parabankowych, które działają tak jak banki, jednak bazują na innym prawie.

Jak uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej?

Starając się o kredyt w banku, należy wykazać zdolność kredytową i posiadać nienaganną historię kredytową. Niestety w życiu zdarzają się różne sytuacje, przez co nie każdy może poszczycić się idealną historią i dobrą zdolnością kredytową. Wtedy szansą na uzyskanie finansowania jest skorzystanie z usług parabanków. Te instytucje zwykle nie wymagają przedstawiania informacji o uzyskiwanych dochodach i nie sprawdzają historii kredytowej. W parabankach można z łatwością uzyskać tzw. chwilówki, czyli pożyczki na niedużą sumę i ze stosunkowo krótkim okresem spłaty. Aby dostać takie finansowanie, wystarczy posiadać dowód osobisty i konto bankowe. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to rozwiązanie idealne. Parabanki udzielając chwilówek i nie sprawdzając potencjalnego pożyczkobiorcy, ponoszą spore ryzyko, iż finansowanie nie zostanie spłacone w terminie. Jednak rekompensują to sobie wysokim RRSO i bardzo dużymi odsetkami w przypadku opóźnień w spłacie.

Jak dostać kredyt bez zdolności na dobrych warunkach?

Wielu osobom wydaje się, że uzyskanie atrakcyjnego finansowania bez zdolności kredytowej jest niemożliwe. To nieprawda! Aby otrzymać pożyczkę na dobrych warunkach, warto skorzystać z usług doradcy kredytowego. Specjalista ten porównuje różnorodne pożyczki z wielu instytucji, po czym wybiera tę najatrakcyjniejszą. Jest on w stanie znaleźć atrakcyjne finansowanie nawet dla osób znajdujących się w wyjątkowo ciężkiej sytuacji ekonomicznej. Doradca kredytowy potrafi dokładnie przeanalizować umowy pożyczkowe i wychwycić wszelkie niedogodności. Dzięki niemu znacznie zmniejsza się ryzyko zaciągnięcia pożyczki na nieatrakcyjnych warunkach. Ponadto doradca finansowy negocjuje z instytucjami finansowymi, aby kredytobiorca mógł uzyskać pożyczkę z jak najniższym RRSO. Stanowi on także wsparcie podczas wypełniania wszelkich dokumentów. Pomaga uzupełnić wnioski, zajmuje się wszelkimi formalnościami i wspiera klienta na każdym etapie starań o pożyczkę.

Kredyt bez zdolności kredytowej – o czym pamiętać?

Jeśli nie zdecydowałeś się na zatrudnienie doradcy kredytowego w Katowicach, pamiętaj, aby skrupulatnie czytać wszelkie umowy pożyczkowe. Dokładnie analizuj wszelkie zawarte w nich informacje. Nigdy nie pomijaj treści napisanej małym druczkiem, gdyż to właśnie tam mogą znajdować się jedne z najważniejszych informacji. Ponadto pamiętaj, aby wybierać wyłącznie sprawdzone parabanki, cieszące się dobrymi opiniami i zaufaniem klientów. Unikaj niepewnych instytucji finansowych, które przedstawiają szczegóły finansowania w sposób dla Ciebie niezrozumiały. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat uzyskiwania kredytów, wejdź na stronę: http://ariella.pl/kredyt-na-firme-jak-uzyskac/. Znajdziesz na niej wiele cennych informacji, dzięki którym znajdziesz atrakcyjne finansowanie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki