REKLAMA

Niewątpliwie każdy zgodzi się, że umiejętność poprawnego udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest bardzo ważna i przydatna każdemu. Wypadek komunikacyjny, zadławienie, utrata przytomności – czy na pewno wiesz jak zareagować, kiedy ktoś z Twojego otoczenia znajdzie się w takiej sytuacji? Nawet jeśli w szkole, kilka czy kilkanaście lat temu zostałeś zapoznany z podstawami udzielania pierwszej pomocy, warto odświeżyć sobie te informacje, aby mieć pewność, że w razie zagrożenia bez zawahania udzielisz poszkodowanemu najpotrzebniejszego wsparcia do czasu przyjazdu medyków. Nie zwlekaj i zapisz się na kurs pierwszej pomocy prowadzony przez certyfikowanych ratowników medycznych!

Niewątpliwie każdy zgodzi się, że umiejętność poprawnego udzielenia pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest bardzo ważna i przydatna każdemu. Wypadek komunikacyjny, zadławienie, utrata przytomności – czy na pewno wiesz jak zareagować, kiedy ktoś z Twojego otoczenia znajdzie się w takiej sytuacji? Nawet jeśli w szkole, kilka czy kilkanaście lat temu zostałeś zapoznany z podstawami udzielania pierwszej pomocy, warto odświeżyć sobie te informacje, aby mieć pewność, że w razie zagrożenia bez zawahania udzielisz poszkodowanemu najpotrzebniejszego wsparcia do czasu przyjazdu medyków. Nie zwlekaj i zapisz się na kurs pierwszej pomocy prowadzony przez certyfikowanych ratowników medycznych!

Wiedza, która może uratować życie

Pierwsza pomoc, to wszystkie czynności, jakie wykonujemy w stosunku do osoby poszkodowanej – zabezpieczenie poszkodowanego, ocena stanu jego zdrowia, a także stosowne czynności ratownicze, które pozwolą na podtrzymanie życia lub zdrowia do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Czy wiesz, jak zrobić to prawidłowo? Odpowiednie postępowanie w sytuacji zagrożenia życia, pozwala znacznie zwiększyć szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Dlatego warto regularnie przypominać sobie zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby w razie konieczności wykonać ją skutecznie i przede wszystkim bez zawahania. Pamiętaj, że pierwsza pomoc to nie tylko RKO, ale także wszelkie czynności, które pozwolą na zaopatrzenie rany, skręcenia czy złamania, oraz umiejętność postępowania w przypadku zadławienia, oparzenia czy porażenia prądem. Wszystkie te sytuacje wymagać mogą innych procedur ratunkowych, a wybierając się na kurs pierwszej pomocy, poznasz sposoby postępowania w przypadku każdej z nich.

Minuty na wagę życia

Nadal zastanawiasz się, czy warto zapisać się na kurs pierwszej pomocy? Wyobraź sobie sytuację, w której na Twoich oczach przypadkowy przechodzeń słabnie, upada i traci przytomność. Kiedy ostatecznie decydujesz się podejść, oceniasz, że osoba nie oddycha. Do czasu przyjazdu najbliższego zespołu ratownictwa minie co najmniej kilka minut! A czy wiesz, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, odpowiednio wykonana resuscytacja krążeniowo-oddechowa w ciągu 3 do 5 minut od momentu utraty przytomności, może zwiększyć szanse na przeżycie tego człowieka nawet trzykrotnie? Tą osobą może być także bliska Ci osoba z rodziny, przyjaciel, dziecko. Tych kilka minut może nie tylko uratować im życie, ale także zminimalizować skutki niedotlenienia, które pojawić by się mogły w czasie późniejszej hospitalizacji.

Odważ się i pokonaj strach

Często słyszy się, że głównym argumentem w przypadku nieudzielenia pomocy jest strach przed podjęciem jakichkolwiek czynności – żeby przypadkiem “nie zaszkodzić bardziej”. Nie obawiaj się takich konsekwencji! Kurs pierwszej pomocy wyposaży Cię w najważniejsze schematy postępowania, a w czasie jego trwania przećwiczysz je w praktyce krok po kroku. Usystematyzowana wiedza zniweluje strach, który może wystąpić w sytuacji zagrożenia życia, której będziesz świadkiem. Pewne i sprawne działania pozwolą na skutecznie zorganizowanie akcji ratowniczej i znacznie zwiększą szanse na przeżycie drugiej osoby. Odważ się i zapisz na kurs pierwszej pomocy jak najszybciej!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki