Łączą nas drzewa: W Jaworznie w Cieżkowicach sadzili las

W ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” mieszkańcy sadzili drzewa. Uczniowie i dorośli razem poznali jak trudna to praca i ile potrzeba czasu żeby las dojrzał i był piękny.

Nowe pokolenie drzew w Jaworznie Ciężkowicach.

REKLAMA

Uczestnicy najpierw zostali poinstruowani jak poprawnie posadzić sadzonki, a następnie podzieleni na grupy. Tym razem sadzono dęba bezszypułkowego.

Lasy Państwowe coraz więcej uwagi przywiązują do bioróżnorodności lasów. Dlatego w naszych lasach, w których od zawsze króluje sosna częściej niż dotychczas spotykamy drzewa liściaste jak dęby, buki, klony czy graby.

Leśnicy z Nadleśnictwa w Chrzanowie starali się pokazać młodemu pokoleniu jak trudnym i ważnym dla przyszłości lasu procesem jest sadzenie drzew.

Angażując zwykłych ludzi w sadzenie drzew, szczególnie młode pokolenie, Leśnicy pokazują jak ważna jest ciągłość lasu i jak wiele pracy wymaga utrzymanie wzrostu zalesienia na takim poziomie który zapewni bogactwo surowca drzewnego.

Tego typu akcje mają szczególny wpływ na świadomość młodych ludzi. Ogromne połacie lasu są wycinane, aby pozyskać surowiec jakim jest drewno.

Drewno ma w naszym kraju wiele zastosowań i w zasadzie towarzyszy nam na każdym kroku. Dlatego żebyśmy nadal mogli korzystać z dobrodziejstw lasu, Lasy Państwowe co roku organizują sadzenia drzew.

Gośćmi na tym wydarzeniu byli też radni Sejmiku Województwa i Rady Miasta Jaworzna, którzy również mieli okazję przekonać się jak ciężką pracą jest sadzenie drzew.

Akcja została zorganizowana z inicjatywy Ministerstwa Klimatu i Środowiska przy współudziale Lasów Państwowych na terenie Nadleśnictwa Chrzanów, Leśnictwo Szczakowa.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ