Publikujemy list mieszkańca Jaworzna w sprawie problemów z zakupem opału.

Po obejrzeniu w jaw.pl wypowiedz Pani Anii w dniu 13.04.2022r, „Brakuje węgla, jaworznianka prosi o pomoc w tej sprawie prezydenta Jaworzna” postanowiłem przyjrzeć się sprawie. Jak można się było spodziewać magistrat nie zamierza pomóc w tej kwestii bo do chwili obecnej brak jest jakichkolwiek działań lub odpowiedzi!

Brakuje węgla, jaworznianka prosi o pomoc w tej sprawie prezydenta Jaworzna

REKLAMA

Wielu Polaków zachęconych programem dofinansowania do wymiany pieców, zdecydowało się wymienić swoje „kopciuchy” na bardziej ekonomiczne i ekologiczne kotły węglowe 5 klasy. Na całe przedsięwzięcie wydali swoje oszczędności lub zaciągnęli kredyty. Po wymianie pieców węglowych nie mają w nich czym palić!!! Na dzień dzisiejszy zdobycie ekogroszku od ręki graniczy z cudem. W sklepie internetowym Tauron Wydobycie widnieje komunikat „Szanowni Klienci, sprzedaż w sklepie internetowym odbywa się we wtorki i czwartki. Towar w ograniczonej ilości pojawia się w godzinach 11:00-13:00”. Mimo wszystko w wyznaczonych godzinach nie było możliwości złożenia zamówienia.

Jeszcze tak nie dawno w miesiącu styczeń, luty 2022r. nie było problemu z zakupem węgla z kopalni.

W ubiegłym roku za tonę surowca opałowego w ZG Sobieski wystarczało zapłacić 700- 750 zł.za tonę. Dzisiaj w niektórych składach za tonę workowanego opału trzeba zapłacić przeszło 2000 zł.!!!

Powyższa kwestią postanowiłem zainteresować biura poselskie w naszym mieście do podjęcia działań zmierzających do wyeliminowania zaistniałego problemu. Biuro poselskie p, Czazastego obiecało spotkanie w tej kwestii, biuro poselskie Krzysztof Gadowski, Borys Budka, Wojciech Saługa skierowali w tej sprawie Interpelację Poselską do Ministra Aktywów Państwowych w Warszawie natomiast biuro Poselskie PIS w Jaworznie do chwili obecnej milczy.

Wielokrotnie rzecznik rządu zaręczał, ze w Polsce nie występuje problem z surowcami energetycznymi – CZY ABY NA PEWNO ???

Warto także żądać odpowiedzi, czy tak wysokie ceny to realne, urynkowione ceny wydobycia w Polsce? Czy brak surowca w kopalniach i jego bardzo wysoka cena, to efekt braku krajowych zasobów o odpowiedniej jakości? Czy to zmowa cenowa i spekulacje Spółek Skarbu Państwa ?

Adrian Majewski

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

12 KOMENTARZE

 1. eSjot po co ci węgiel ,ty się grzej pedałując na rowerze po zwężonych jaworznickich drogach. Oskarżanie Naczelnika o zamykanie kopalń na polecenie Eurokołchozu i brak węgla, świadczy iż masz niedotleniony mózg więc pedałuj.
  Poza tym chyba się cieszysz jako postępak że ludzie nie palą węglem i realizują wytyczne Eurokołchozu w sprawie europejskiego Zielonego Ładu .

 2. Przeczuwałem że zaraz się zjawi obrońca starego geja z Nowogrodzkiej i jego neoPZPR. Któryś już raz sugerujesz, że jestem Tomaszem Toszą – dobrze rozumiem fajtłapo? Dlaczego mnie wprost nie zapytasz? Dostaniesz szybką odpowiedź bez lawirowania w twoim styku.

   • Stchórzyłeś łajzo – to było bardziej niż pewne. Nie napisałem, że mam coś do gejów; nie napisałem też że tow. Kaczyński zamykał kopalnie. Spróbuj napisać cokolwiek bez manipulacji w stylu TVPiS. Potrafisz? Nie potrafisz, bo mamusia i tatuś tak ukształtowali swojego małego siwego komuszka.

 3. Stchórzyłem?
  Gamoniu przecież ekogroszku nie ma bo Eurosojuz kazał zamknąć kopalnie a W GW i TVN mówili że to jedynie słuszne .Przypomnij sobie kto bez refleksji wykonywał polecenia komisarzy z Eurokołchozu . A co do gejów to jakoś nie piszesz że Biedroń to stary gej . Jeśli nie masz nic do gejów to po kiego grzyba piszesz o Naczelniku stary gej? Oj synek synek byś ty wiedział kim byli moi rodzice to byś się zdziwił ,a nazywanie mnie komuszkiem świadczy tylko o tym żęś z jednej gliny z Ławrowem , Pieskowem czy Zacharową i innymi kłamcami putinowcami.

 4. Siwy bieda intelektualna postanowił znów dać popis swojego chamstwa. Standardowo, te same głupawe teksty okraszone stekiem obelg.
  Skoro tak wam towarzysze nie psuje Eurokouchoz to się z niego wypiszcie. Co stoi na przeszkodzie??
  Nikt wam nie będzie patrzył na ręce i np z sądami będzie można zrobić to o czym tak marzycie – pełnej partyjnej kontroli nad prokuratorem i sądem.
  Czyżbyście towarzysze nie mieli odwagi rezygnować z europejskiej forsy? Która wam się oczywiście należy.

  Sprawdź kiedy SRK przygotowała listę kopalń do likwidacji, zresztą nie dasz rady to podpowiem za rządów miłościwie nam panującego naczelnika. Potem sprawdź jakie kopalnie są na tej liście i z jakiego powodu tam są. Zresztą jakoś nie słychać PiSowskich głosów sugerujących zmiany w planie likwidacji kopalń, czyli naczelnikowi pasuje jak jest. Np nie wstrzymano trwającej likwidacji np KWK Krupiński.

  „Eurosojuz kazał zamknąć kopalnie” co ty nie powiesz, a nie sugerował jednocześnie stworzenia alternatywy dla węgla? Co w tej sprawie zrobił rząd? To co zazwyczaj – NIC.

  Kim są lub byli Twoi rodzice świadczy to co i jak piszesz. Jeśli są z Ciebie dumni to współczuje środowiska w jakim się wychowałeś. W każdym razie gdyby moje dzieci zachowywały się choć raz tak jak ty za każdym razem spaliłbym się ze wstydu. No ale ja mam dorosłe dzieci, a usiłuje tu rozmawiać z gówniarzem.
  Znów wyzywasz od lewaków każdego kto nie zgadza się z linią partii, lub którego odmienne opinie są dla Ciebie nie do ogarnięcia. Czym lub kim są postępowcy trudno ustalić, pewnie to kolejny element języka PiSowco chrześcijańskiej prawicy i znaczy to samo co wykształciuchy, liberalni-lewacy, element animalny, hołota chamska itd itp.

   • W czym przejawia się ten popis „kultury”? W tym że współczuję twoim rodzicom?

    Ciągle nie potrafisz wymyślić nic samodzielnie. do tego cóż za upadek, zaczynałeś od cytowania filozofów a dziś cytujesz niezalezna.pl dział humor. Wyznaczyłeś nowy poziom dna ale jestem pewien że dasz radę przebić i to.

    A skoro już wspomniałem humor to owszem pieniądze należą się obywatelom ale jak widać PiS się nimi brzydzi bo nawet nie próbował zmienić ustawy tak żeby EU mogła wypłacić pieniądze. A PiS „wielokrotny zwycięzca” wyborów nie potrafi lub nie chce załatwić tak ważnej dla Państwa sprawy. EU czeka i nalicza milionowe kary które zapłacą obywatele bo przecież nie najwspanialszy w historii rząd PiSu.