REKLAMA

W dniach 14-15 maja trenerzy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban reprezentowali nasze miasto oraz kraj w Mistrzostwach Europy Judo Kata, które odbyły się w Chorwacji. Organizatorem  najważniejszej imprezie rozgrywanej na starym kontynencie była Europejska Unia Judo.

Jaworzniccy szkoleniowcy od kilku lat przynależą do krajowej czołówki i ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły im po raz kolejny wystąpić w biało czerwonych barwach w Mistrzostwach Europy Judo Kata. Jako pierwsi na macie stanęli seniorzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, zawierającej 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym:  rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Sportowcy za naszego miasta nie zawiedli i po udanym występie zajęli wysokie czwarte lokaty. Drugą parą na macie byli młodzieżowcy Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban. Startujący w konkurencji nage-no-kata jaworznianie pomimo dużej presji na macie prezentowali się jak para weteranów. Po znakomitym występie obronili tytuły wicemistrzów Europy.

W niedzielę 15 maja w hali sportowej MOSiR Milowice w Sosnowcu rozegrany został piąty w tym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W zawodach wzięło udział ponad czterystu sportowców z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Dobrze przygotowani do startu zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, prowadzeni do boju przez trenerkę Darie Osiecką sześć razy stawali na podium.

Najmłodsi zawodnicy jaworznickiego klubu rywalizowali w parterze, w którym o zwycięstwie decydowało skutecznie założone trzymanie. Bo bardzo zaciętych bojach złoty medal wywalczył Kacper Pniak kat. -30kg, srebrne krążki zdobyli Magdalena Poniatowska kat. -20kg, Aleksandra Surowiak kat. -21kg, Filip Walicki kat. -24kg oraz Kuba Poniatowski kat. -27kg. Starsi zawodnicy reprezentujący nasze miasto rywalizowali w stójce gdzie dozwolone były techniki rzutów i sprowadzeń do parteru. Po wyrównanych walkach srebrny medal wywalczyła Amelia Westenholc kat. -28kg.

Starty w zawodach odbyły się w ramach  zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów, które klub prowadzi w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o zapisach na zajęcia Ju-jitsu i Judo w nowym sezonie: Tel. 502 138 185,  www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

źródło: Satori Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki