Młody łoś został uratowany dzięki wspólnej współpracy jaworznickiej straży miejskiej, służbom leśnym oraz osobom, które zgłosiły kłopoty cielaka w miniony majówkowy weekend.

REKLAMA

Mały cielak łosia wpadł do kanału odwadniającego w kompleksie leśnym przy ulicy Bukowskiej podczas minionego długiego, majówkowego weekendu. Osoby, które zobaczyły małego mieszkańca lasu w tarapatach bezzwłocznie skontaktowały się ze Strażą Miejską w Jaworznie, aby poprosić miejskie służby o pomoc. Co prawda udało im się samodzielnie uwolnić cielaka z kłopotów, ale wyraźnie było widać, że uratowane zwierze było bardzo osłabione i ma trudności z poruszaniem się.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażnicy miejscy wezwali służby leśne, aby pomogły w interwencji. Leśniczy, który przybył na miejsce podjął decyzje o umieszczeniu łosia w specjalistycznym ośrodku, gdzie zostanie zapewniona mu profesjonalna opieka. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego młody łoś sam poruszał się po lesie, jednakże w trakcie czynności przyjęto, że prawdopodobnie matka łosia zginęła lub porzuciła niedawno narodzone potomstwo.

Źródło: FB Straż Miejska w Jaworznie

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki