Motoserce Jaworzno 2022

Akcja Motoserce już po raz XIV zawitała na jaworznicki Rynek. Wszystko działo się w sobotę 21 maja. Organizatorzy Road Runners MC Jaworzno, pub Steel Virgin i MCKiS przygotowali na tę okoliczność wiele imprez towarzyszących. Motoserce jest Ogólnopolską Akcją Krwiodawstwa, w którą angażują się kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Akcję wspiera PCK i DKMS.

REKLAMA

Pierwsze zbiórki zorganizowano w 2009 r. Do tej pory w całej Polsce podczas kilkudziesięciu takich akcji udało się zebrać niebagatelnych 35 tys. litrów krwi. Jak przekonują organizatorzy „nie ma w Polsce ani jednej organizacji, która mogłaby zebrać więcej krwi”.

W czasie akcji na jaworznickim Rynku można też było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku dla chorych na nowotwory krwi. Wszystkie akcje z roku na rok gromadzą coraz większą liczbę ludzi dobrej woli.

Jest więc w Motosercu jeszcze coś istotnego – ta akcja może zdecydowanie poprawić wizerunek „motocyklistów w kamizelkach” i pokazać ich prawdziwą siłę.

Wśród imprez towarzyszących zaproponowano paradę motocyklową ulicami Jaworzna, koncerty oraz Teatr Ognia. Można też było tego i owego skosztować, w tym oranżady niczym z PRL. Motocyklowym elegantom zaproponowano koszulki z adekwatnym napisami, jak choćby takim: Ja nie ścigam marzeń, ja je wyprzedzam. Prosi się dodać, byle nie za szybko.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki