Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2021 [Lista zwycięzców]

Rozstrzygnięcie Plebiscytu Gazety Co Tydzień i Portalu jaw.pl na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2021 w Jaworznie odbyło się w Gościńcu Sosina. Podczas finału w piątek 13 maja wyłoniono 10-kę najpopularniejszych Sportowców.

Podczas wydarzenia odbyły się interesujące pokazy sportowe i artystyczne. Lista zwycięzców poniżej:

REKLAMA

 

Na 10 miejscu uplasowała się uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, reprezentantka klubu Victoria 1918 Jaworzno – Patrycja Haręza.

Patrycja otrzymała: Voucher na 3 sesje treningu psychoregulacji oraz trening Sportmedytacji wraz z rocznym abonamentem do aplikacji mobilnej, kosz słodyczy z Cukierni Jumbo, okazjonalną koszulkę od firmy Graphnet, list gratulacyjny od Posła na Sejm RP- Pana Wojciecha Saługi oraz pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 9 należy do zdobywcy Pucharu Polski Ju-jitsu w Borzęcinie w kategorii Fighting -30kg oraz zdobywcy II miejsca w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskiej Ligii Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu sportowym, reprezentanta klubu Satori Jaworzno Nicolasa Szumilasa.

Nicolas otrzymał: Nagrodę niespodziankę od swojego trenera Łukasza Proksy. Bony do realizacji w sklepie Decathlon w Jaworznie. Pamiątkową koszulkę. List gratulacyjny od Posła na Sejm RP Wojciecha Saługi, dyplom oraz kwiaty.

Miejsce 8 zajmuje Podwójna Mistrzyni Śląska Ju-jitsu Ne Waza i Fighting bez I fazy oraz zwyciężczyni dwóch konkurencji Ogólnopolskiej Ligi Ju-jitsu, reprezentantka KS Sparta Jaworzno – Elżbieta Bułaś.

Elżbieta otrzymała: kamerkę video, okazjonalną koszulkę. List gratulacyjny od Posła na Sejm RP Wojciecha Saługi, dyplom oraz kwiaty.

Na miejscu 7 uplasowała się Złota Medalistka Mistrzostw Polski młodzików oraz brązowa medalistka Mistrzostw Europy młodzików, trenująca na co dzień w Akademii Boksu Roberta Gortata – Martyna Jarząbek.

Nieobecna na gali Martyna otrzymała: Prezent od Hair Salon Beata Kirker, okolicznościową koszulkę, list gratulacyjny. Pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 6 należy do napastnika z JSP Szczakowianka, który wyróżnia się wysoką formą. Jesienią Jakub Sewerin zdobył w sumie 17 bramek na boiskach IV ligi i w Pucharze Polski.

Jakub otrzymał: Kosmetyki do pielęgnacji włosów od Hair Salon Beata Kirker, nagrodę pieniężną, okazjonalną koszulkę, list gratulacyjny, pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 5 zajął Mistrz Polski w Boksie zawodowym, zawodnik KS Sparta Jaworzno – Przemysław Gorgoń.

Przemysław otrzymał: Nagrodę pieniężną od Sklepu Spożywczego Teresa Kondoszek, kosmetyki od firmy Douglas, okazjonalną koszulkę , list gratulacyjny, pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Na miejscu 4 uplasował się jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w historii klubu LKS Ciężkowianka. Znakomity technicznie środkowy pomocnik, napastnik. Najskuteczniejszy strzelec w rundzie jesiennej – Marcin Psioda.

Marcin otrzymał: Nagrodę pieniężną ufundowaną przez prezesa klubu LKS Ciężkowianka – Janusza Ciołczyka, pamiątkową koszulkę , list gratulacyjny, pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 3 zajęła podwójna złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski oraz uczestniczka Mistrzostwa Polski Seniorów – zawodniczka MCKiS Jaworzno – Adrianna Olechno.

Adrianna otrzymała: Nagrodę specjalną od MCKiS Jaworzno, biżuterię ufundowaną przez Sklep Jubilerski Pana Wiesława Pieczonki, kosmetyki ufundowane przez Douglas Jaworzno, pamiątkową koszulkę , list gratulacyjny, pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 2 należy do Złotego i Brązowego medalisty Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, reprezentującego MCKiS w Jaworznie Piotra Kuzaka.

Piotr otrzymał: Nagrodę specjalną od MCKiS Jaworzno, biżuterię ufundowaną przez Sklep Jubilerski Pana Wiesława Pieczonki, kosmetyki ufundowane przez Douglas Jaworzno, pamiątkową koszulkę, list gratulacyjny, pamiątkowy dyplom i kwiaty.

Miejsce 1  i tytuł „Najpopularniejszego Sportowca Roku 2021” otrzymał reprezentant Harpagan Beast Jaworzno, którego największym osiągnięciem jest II miejsce Ligi Runmageddon 2021 – Kamil Słabaszewski.

Kamil otrzymał: Puchar Sportowca Roku 2021 w Jaworznie. Voucher na 500 zł ufundowany przez firmę DM Detail Auto Kosmetyka do realizacji w tej właśnie firmie. Nagroda pieniężna wręczona przez Marcina Kozika Radnego Sejmiku Województwa Śląskiego.

Podczas plebiscytu nie zabrakło artystycznych występów, które umilały czas wszystkim przybyłym. Jako pierwszy odbył się pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Emilii Wójcik i Leny Przystaś z Akademii Gimnastyki Górnika Jaworzno. Następnie mogliśmy obserwować występ w wykonaniu Malwiny Jasik oraz Leny Chrobak z Akademii Gimnastyki Górnika Jaworzno prowadzony przez trenerkę Paulinę Koralik.

Kolejny występ specjalny przygotowali zawodnicy Klubu Satori Jaworzno wraz z trenerem Łukaszem Proksą. Przed wyłonieniem Najpopularniejszego Sportowca Roku Matylda Żurowska i Emilia Wojcik z Akademii Gimnastyki Górnika Jaworzno zaprezentowały niezwykły pokaz gimnastyki artystycznej.

Jeszcze raz Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 

Sponsorem głównym plebiscytu Najpopularniejszy Sporowiec Roku 2021 byli:

 • Garbarnia Szczakowa
 • Fud Men
 • Poseł na Sejm RP Wojciecha Saługa
 • Klub Radnych Koalicja Obywatelska w Jaworznie w składzie: Maciej Bochenek, Renata Chmielewska, Janusz Ciołczyk, Ewa Głąbik, Dorota Guja, Grzegorz Piętak, Tomasz Sędor, Barbara Sikora, Barbara Ziętek
 • Zakład Kamieniarski – Andrzej Sojka
 • Piekarnia Bigaj
 • Marcin Kozik Radny Sejmiku Województwa Śląskiego
 • Maria Materla radna Sejmiku Województwa śląskiego

Sponsorami nagród dla Sportowców byli:

 • Hair Salon Beata Kirker
 • Azot Biznes Park
 • DM Detail Auto Kosmetyka
 • Douglas Jaworzno
 • Cukiernia Jumbo
 • Agencja Reklamowa Graphnet
 • Sklep Ogólnospożywczy Teresa Kondoszek
 • Anka Woźniak – trener mentalny
 • JSP Szczakowianka Jaworzno
 • Prezes LKS Ciężkowianka Janusz Ciołczyk
 • Sklep Jubilerski Wiesław Pieczonka
 • MCKiS Jaworzno
 • Decathlon w Jaworznie

Kwiaty dla Sportowców przygotowała Bukieciarnia Pani Katarzyny Malik.

 


JAWORZNO

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ