Rodzice uczniów są przeciwni wobec samorządowej oferty edukacyjnej jaworznickich liceów na rok 2022/2023. Mieszkańcy Jaworzna wysłali pismo do Prezydenta Miasta Jaworzna w tej kwestii.

REKLAMA

 

Obecnie przez Prezydenta Miasta Jaworzna przekazał sprawę do kompetencji Pana Tomasza Jewuły – Pełnomocnika ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami, który wyznaczył termin spotkania, na które ze strony urzędu została zaproszona  Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Irena Wojtanowicz-Stadler. Rodzice uczniów zdecydowali się na zaproszenie Radnych Miasta Jaworzna, licząc, że zostanie wypracowane korzystne rozwiązanie.

 

 

Chcemy zachęcić mieszkańców do indywidualnych kontaktów informacyjnych i postulowania w Urzędzie Miasta Jaworzna w tej kontrowersyjnej sprawie, jak również oferujemy przyłączenie się do już zainicjowanego „ruchu” i udziału w i spotkaniu organizowanym z Prezydentem Miasta. – informuje pani 

 

Czas nas nagli bo obecni ósmoklasiści w najbliższych dniach będą zdawać egzamin ósmoklasisty i przystąpią do wyboru szkół średnich. Zależy nam, żeby jaworznicka publiczna oferta edukacyjna szkól średnich, nie odbiegała poziomem od ofert ościennych miast, a  nasze dzieci nie musiały „migrować” za dobrej jakości edukacja poza granice Jaworzna. Jednak, żeby spełnić te oczekiwania musimy razem  i szybko podjąć skuteczne działania na gruncie dialogu z Władzami Samorządowymi decyzyjnymi w tym zakresie.

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. No cóż nie udało się zlikwidować LO2 w 2019, to UM miejski znalazł inny sposób na obniżenie poziomu edukacji publicznej w mieście.
    Ambitniejsi pójdą do szkół w innych miastach a za dwa – trzy lata liceum się zlikwiduje z powodu zbyt małej ilości chętnych.