Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali na terenie Jaworzna po pościgu kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie miał prawa jazdy, które stracił za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 10 maja około godziny 8. Policjanci z mysłowickiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli na ul. Dworcowej osobowego opla. Tor jazy samochodu wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Kierujący oplem nie zareagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy – postanowił uciec, a policjanci ruszyli za nim w pościg. Ten nie trwał długo.

Po zatrzymaniu 40-letniego mieszkańca Mysłowic i przebadaniu na obecność alkoholu w organizmie, okazało się, że ten w wydychanym powietrzu ma 0,9 promila. Co więcej, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – te zostały mu odebrane w 2021 roku za jazdę w stanie nietrzeźwości.

O dalszym losie mysłowiczanina zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki