Co prawda „Ciężkowianka” już tydzień temu zapewniła sobie awans do klasy okręgowej po wygranej na własnym stadionie z „Wisłą” Jankowice 1-0 ale z różnych względów dla obu drużyn było to spotkanie prestiżowe. „Ciężkowianka” do tej pory trzykrotnie awansowała do klasy okręgowej, ale tylko w sezonie 1992/93 pod wodzą grającego trenera Andrzeja Majki nie doznała żadnej porażki.

REKLAMA

 

LKS „Wolanka” Wola Filipowska- LKS „Ciężkowianka” Jaworzno 2-3 (0-0)

Wiktor Skórnicki 47’

Szymon Nowak 59’

1-2 Patryk Kurek 82’

2-2 Grzegorz Kocot 88’

2-3 Dorian Prytko 90’ + 3 ( karny)

Ciężkowianka”: Kotyza- Prytko, Bulga, D.Radomski- Rzeszutko (od 80’ Dziurowicz), Boś, Woronowicz, Chrząścik, Fijołek ( od 70’ K.Warzecha)- Skórnicki ( od 60’ Psioda), Sz. Nowak ( od 60’ Dryja)

Trener Szymon Pieczka.

LKS Ciężkowianka

Ten wynik chcieli powtórzyć podopieczni Szymona Pieczki. Z kolei zawodnicy z Woli Filipowskiej chcieli się zrewanżować za jesienną przegraną 2-7 w Ciężkowicach. Przed rozpoczęciem meczu gospodarze zdecydowali się na sympatyczny gest ustawiając honorowy szpaler dla graczy „Ciężkowianki” oraz pogratulowali im uzyskanego awansu. Sobotnie spotkanie odbywało się w niesamowitym skwarze, który na pewno nie ułatwiał gry zawodnikom obydwu zespołów. Mimo okazji z obu stron pierwsza połowa zakończyła się rezultatem bezbramkowym. Nie zwiastowało to prawdziwego gradu bramek jakie padły w drugiej połowie. Jak na lidera przystało pierwsi gola strzelili zawodnicy „Ciężkowickiego Walca”. Dośrodkowanie Doriana Prytki na bramkę zamienił strzałem z woleja Wiktor Skórnicki. Gdy w 59 minucie Szymon Nowak podwyższył rezultat mogło się wydawać, że podobnie jak w Ciężkowicach mimo wyrównanego przebiegu spotkania „Wolanka” znów przegra wysoko. Ambitni piłkarze gospodarze pokazali jednak lwi pazur i w końcówce doprowadzili do wyrównania. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem błyskotliwy rajd Grzegorza Dryi zakończył się powaleniem napastnika „Ciężkowianki” w polu karnym. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Dorian Prytko. Za chwilę arbiter zakończył spotkanie. Tym samym ciężkowiczanie zaliczyli dwudziestą wygraną w rozgrywkach przy 4 remisach oraz stosunku bramkowym 78-20 wyprzedzając drugą w tabeli „Błyskawicę” Myślachowice o 7 punktów oraz o 14 punktów trzecią „ Polonią” Luszowice.

We wszystkich spotkaniach wystąpiło łącznie 31 zawodników, a najwięcej minut na piłkarskiej murawie spędził Mateusz Bulga – 2160.

Ciężkowicki team zakończył rozgrywki bez porażki (po raz drugi w swojej historii) wygrywając 20 spotkań i remisując 4 (u siebie 11-1-0, na wyjeździe 9-3-0). Najwyższe wygrane to 8:1 z „Promykiem” Bolęcin u siebie oraz 5-0 na wyjeździe z „Tęczą” Tenczynek.

Drużyna w całych rozgrywkach zdobyła 78 bramek (35 w I połowie i 43 w drugiej), które strzeliło 19 zawodników.

Królem strzelców został Marcin Psioda- zdobywca 15 goli .

„Ciężkowianka” posiadała najlepszą defensywę w lidze tracąc 20 bramek a bramkarze zachowali w 11 meczach czyste konto. Zawodnicy otrzymali 30 żółtych kartek.

Udział w rozgrywkach ligowych oraz zajęciach drużyn młodzieżowych jest dofinansowany z budżetu Gminy Jaworzno w ramach realizowanych zadań publicznych .

„Ciężkowianka” Jaworzno po raz czwarty w swojej 72 letniej historii awansowała do klasy okręgowej. Podziękowanie dla trenera Szymona Pieczki za ogromną pracę zarówno z seniorami jak i grupami młodzieżowymi, dla wszystkich zawodników, trenerów, działaczy i wolontariuszy, którzy na co dzień wykonują dobrą robotę, sympatyków na których można liczyć. Warto zrobić wspólnie wszystko aby to stowarzyszenie jakim jest „Ciężkowianka” działające na wielu płaszczyznach nadal się rozwijało dla dobra społeczności lokalnej, aby się poprawiła infrastruktura sportowa, która jest niewystarczająca na klasę okręgową.

Wielkie słowa uznania za cały sezon dla trenera Szymona Pieczki, który gdy trzeba było również wystąpił na piłkarskiej murawie i przyczynił się w znaczącym stopniu do wygranej na trudnym terenie w Sierszy), zawodników, wiceprezesów Janusza Pieczary, Piotra Żabickiego, Wandy Ciołczyk, Bartłomieja Gędłka, sekretarza Krystiana Krzysiek, całego zarządu klubu i oczywiście wszystkich kibiców.

Podziękowanie dla Katarzyny i Daniela Kotyza, Weroniki Tekielak i Eugeniusza Janeczka. za prowadzenie klubowych social mediów.

Wielkie słowa podziękowania dla wszystkich podmiotów wspierających Gminy Jaworzno, Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Zakładu Meblowego „Fornit” Marek Pieczara, Galas Szkło Zakład Obróbki Szkła i Luster, „Fud-Men” spółka jawna, Prestige Garage – Salon Auto Detailingu i Myjnia Samochodowa, „Riser” sp. z o.o., „Ventix” sp. z o.o., Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach, Zakładu Ciastkarskiego Janina Banasik, Dr-Green Polska.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki