26. Wyścig Rowerów Górskich na jaworznickiej Sosinie

W sobotę 25 czerwca rozegrano na jaworznickiej Sosinie 26. Wyścig Rowerów Górskich, które widać świetnie się na płaskim sprawdzają. Wydarzenie zorganizowało MCKiS. Saharyjskie upały nie zniechęciły dzielnych rowerzystów. Na starcie stawiły się 164 osoby.

REKLAMA

W tym roku trasę wydłużono o 5 km, ścigano się więc na 15 km. Rywalizowano w trzynastu kategoriach wiekowych, dziewięć z nich przeznaczono dla mężczyzn i 4 dla kobiet. Najmłodsi uczestnicy liczyli ledwie dziesięć lat. Przewidziano również klasyfikację wyłącznie dla jaworznian, osobno dla kobiet i mężczyzn.

Trasę wytyczono urozmaiconą. Jak zapowiedział organizator, należało się na niej spodziewać piachu, korzeni drzew, kamieni i zagadkowego itp. Rowerzyści takie trasy lubią najbardziej.

Jak nam powiedzieli, niektórzy chcieli zmierzyć się z samym sobą, ale jak podkreślili będzie mnóstwo dobrej zabawy, niektórzy trasę tę już poznali i ci uważają, że nie jest trudna, ale średnia.

Po zakończeniu wyścigu rozmawiamy z zadowolonymi rowerzystami.

Rzeczywiście takie rowerowe zmagania wyśmienicie podnoszą poziom serotoniny, człowiek od razu czuje się zadowolony z siebie, co na przykładzie żeśmy udowodnili.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki