REKLAMA

Chcesz doskonalić swoje umiejętności, a może zależy Ci na poprawie wydajności w pracy, co pozwoli Ci osiągnąć jeszcze lepsze wyniki? W takim razie zacznij czytać odpowiednie książki. Rozwój osobisty to jeden z najpopularniejszych tematów, ponieważ porady, inspiracje i doświadczenie innych osób pokaże Ci, jak zmienić siebie, abyś był bardziej szczęśliwy i zrealizował swoje cele.

Jakie warto czytać książki – rozwój osobisty?

Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo – Brian Tracy

Każda osoba, która interesuje się tematyką rozwoju osobistego, na pewno natknęła się na książki Briana Tracy. W końcu to prawdziwy ekspert, a jego wystąpienia i publikacje skutecznie zmieniają sposób myślenia i działania. Szczególnie warto zwrócić uwagę na „Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo”. Jak sama nazwa wskazuje, z tej książki dowiesz się, jakie nawyki sprawiają, że ludzie osiągają sukces. Poza tym znajdziesz tam techniki zarządzania finansami i zyskasz motywację do pracy nad własnym charakterem. Więcej propozycji znajdziesz tutaj – https://sensus.pl/kategorie/rozwoj-osobisty

70 zdrowych nawyków. Dobra dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia – S. J. Scott

Wielu specjalistów twierdzi, że zmiany trzeba zacząć od siebie, a przede wszystkim od zadbania o swoje zdrowie i sposób odżywiania. S. J. Scott podkreśla znaczenie pozytywnych nawyków, zachęca do regularnych badań, a do tego pokazuje, jak w prosty i subtelny sposób zmienić pewne zwyczaje. Taka filozofia działania jest bardzo uniwersalna, więc z pewnością przeniesiesz ją też na inne dziedziny życia.

Jęczing? Powiedź „dość!” i naucz się czerpać z optymizmu – Kamila Pępiak-Kowalska

Narzekanie to prawdziwa choroba cywilizacyjna, która odbiera radość, a do tego jest wyjątkowo destrukcyjna dla zdrowia. Czy możesz to przezwyciężyć z pomocą książki? Rozwój osobisty nie dotyczy jedynie biznesu, ale również sposobu myślenia. Dlatego pozycja: „Jęczing? Powiedź „dość!” i naucz się czerpać z optymizmu” nauczy Cię, jak uszczęśliwić siebie.

Nawyk nieodwlekania. Proste sposoby pokonania prokrastynacji – S. J. Scott

Kolejna pozycja od S. J. Scott, dzięki której zrozumiesz, jak destrukcyjne może być odkładanie ważnych spraw. Powoduje to nawarstwianie się problemów, a to znowu prowadzi do większego stresu. Ten praktyczny poradnik nauczy Cię, jak wyrobić w sobie nawyk działania i pokonać wewnętrznego lenia.

Sposób na listę to-do. Twórz listy zadań, które nie stresują a pomagają! – Damon Zahariades

Listy zadań to naprawdę skuteczny system zarządzania czasem. Właściwie każdy może korzystać z tej metody – od młodych matek, po korporacyjnych wyjadaczy, a skończywszy na uczniach lub właścicielach własnego biznesu. Jednak często można popełnić demotywujące błędy – jakie są najczęstsze, dowiesz się z tej książki. Rozwój osobisty w takim wydaniu pozwoli Ci odzyskać władzę nad swoim czasem, a do tego pokaże, jak tworzyć strategię pisania list.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki