REKLAMA

Jest wiele powodów przemawiających za tym, że warto wybrać biuro rachunkowe online. Przyjrzyjmy się niektórym z nich, przy okazji obalając kilka mitów i wyjaśniając, jak działa biuro rachunkowe online i jakie są wymierne korzyści wynikające z jego wykorzystania.

Dokumenty księgowe w zasięgu ręki

Księgowość internetowa pozwala na archiwizowanie dokumentów w najwygodniejszy sposób, ale też na uzyskiwanie do nich łatwego dostępu. W wielu firmach stawki i ceny są negocjowane indywidualnie, więc kiedy się chce odwołać do dawniejszych ustaleń z klientem, można otworzyć program biura rachunkowego, odszukać starą fakturę i sprawdzić szczegóły rozliczenia. Nie trzeba w tym celu prowadzić oddzielnego zestawu notatek, zwłaszcza że internetowe biuro rachunkowe często pozwala „na marginesie” dokumentów zostawić dodatkowe informacje tylko do własnej informacji.

Łatwiejsze rozliczenia podatkowe

Usługi księgowe online pozwalają na automatyzację wielu procesów. Nie trzeba niczego ręcznie sumować, przeliczać, weryfikować limitów dla różnych ulg lub uprawnień. Wprowadzając dokumenty księgowe do systemu w formie elektronicznej, program biura rachunkowego może automatycznie przygotować deklaracje podatkowe do urzędu skarbowego, zestawienia, podsumowania, księgi, rejestry i inne dokumenty zależnie od formy działalności. W księgowości online później też przechowuje się te wyliczenia, więc jeśli trzeba się będzie do nich odwołać, to nie trzeba kontaktować się z dedykowaną księgową, tylko samodzielnie je pobrać.

Biuro rachunkowe online, a nie program do faktur

Trzeba jeszcze jedną rzecz zaznaczyć. Księgowość online to nie tylko proste programy do faktury, które są wystarczające ledwie dla najmniej wymagających użytkowników. To także rachunkowość online połączona z klasyczną obsługą, tyle że zamiast stawiać na księgowość stacjonarną, można większość spraw załatwić online, kontaktując się ze specjalistami z zakresu usług księgowych. To prosty schemat „dostarczaj dokumenty i poproś o pomoc, kiedy będzie potrzebna”. I w tym rozwiązaniu nie chodzi tylko o to, że taka obsługa księgowa jest tańsza – jest też wygodniejsza i nie stanowi wielkiego obciążenia dla samych użytkowników.

Zabezpieczenie biznesu

Możliwość wystawiania faktur z dowolnego miejsca jest oczywiście wygodna, ale ryzyko związane z najdrobniejszym nawet błędem w dokumentacji mogłoby odstraszyć od samodzielnego prowadzenia księgowości. Dlatego każde z dobrych biur rachunkowych online nie tylko zatrudnia najlepszych specjalistów i dba o to, żeby w ewidencji przychodów nie pojawiały się błędy, ale ma też wykupione polisy. Nawet jeśli biuro księgowe popełni błąd, jego klienci są chronieni przed najpoważniejszymi konsekwencjami. Współpraca z biurem rachunkowym online może więc być również sposobem na zabezpieczenie firmy, a nie tylko minimalizowanie ryzyka.

Wygodne rozliczenia

W klasycznym biurze rachunkowym wysokość kosztów bywa często nieprzewidywalna: rozliczenia za godzinę, opłaty dodatkowe i usługi spoza pakietu są naprawdę zaskakujące, tymczasem usługi księgowe online mają znacznie prostszą konstrukcję: cena pakietu i zwykle pewien limit konsultacji w cenie. Faktury kosztowe zawsze na tę samą, przewidywalną kwotę – dla biznesu liczy się bardziej stabilność niż niska cena, ale w tym przypadku można mieć jedno i drugie.

Poprowadź swoją firmę tak, jak trzeba

Dzięki dostępności usług księgowych online i temu, że nie musisz już chodzić do siedziby biura rachunkowego z każdą fakturą, a i tak korzystasz ze wsparcia najlepszych specjalistów, możesz poprowadzić swoją firmę tak, jak należy: mając porządek w dokumentach, przejrzystą sytuację, zawsze gotowe na czas wszystkie deklaracje i podsumowania, a jeśli będzie potrzebne, to i wsparcie profesjonalnych księgowych. Warto sprawdzić ofertę biur rachunkowych online, jeśli jeszcze z niej nie korzystasz – to jedna z największych zmian na lepsze, jakie mogą się wydarzyć w firmie właściwie już w tej chwili.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki