Lato to bardzo dobry okres aby rozpocząć odchudzanie. Wraz ze wzrostem temperatury apetyt maleje, więc dania powinny być lekkie, kolorowe i szybkie w przygotowaniu. Ponadto słońce    karmi nas witaminą D i sprawia że mamy więcej pozytywnej energii    co powinno się przekładać na większą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Latem mamy dostęp do świeżych i soczystych owoców i warzyw dzięki czemu zjadamy naturalnie witaminy i minerały. Słodycz z owoców może zastąpić nam przetworzone słodkości ze sklepu, a na przykład sorbety owocowe są świetnym zamiennikiem tradycyjnych lodów – dodatkowo nawadniają organizm podczas upałów.  – odpowiada dietetyk    Kinga Cygan

REKLAMA

Podczas upałów bardzo popularne są napoje izotoniczne czy to dobry wybór?

Po pierwsze musimy pamiętać, że to woda powinna być głównym źródłem nawodnienia. Ilość którą powinniśmy wypić można obliczyć samemu – na 1kg masy ciała należy wypić ok 30 ml wody. Pamiętajmy, aby pić spokojnie małymi łykami, wtedy odpowiednio nawodnimy organizm. Jeśli chodzi o napoje izotoniczne to owszem można się nimi wspomóc, ale zalecam je przygotować samemu: wystarczy do wody dodać odrobinę soli, soku z cytryny i miodu.

Pani dietetyk, a jak sobie poradzić z pokusami podczas spotkań ze znajomymi?

Pamiętajmy, że w prawidłowym żywieniu nie chodzi o to aby jeść wszystko idealnie. W ciągu całego roku jest mnóstwo imprez, świąt czy wyjazdów – nie tylko w lecie. Na pewno należy zachować zdrowy rozsądek i przyjąć zasadę 80% na 20%. Czyli jak 20 % nie pójdzie po naszej myśli, nic złego się nie dzieje. Zadbajmy jednak o to, aby pozostałe 80 % jedzenia, które trafia na nasz talerz była zdrowa i lekka. Chodzi o to, aby zdrowe nawyki towarzyszyły nam na co dzień i nawet jeśli podczas spotkań zjemy coś nie do końca zdrowego, czy bardziej kalorycznego to na drugi dzień wracamy do prawidłowego odżywiania bez wyrzutów sumienia. 

Jest już koniec czerwca, czy można jeszcze coś zrobić, aby przed Latem dobrze się poczuć we własnej skórze?

W związku z nadchodzącym latem w dniach    23.06 -30.06 Nasz Gabinet Naturhouse przygotował specjalną 3 tygodniową kurację skupioną na redukcji tkanki tłuszczowej szczególnie z okolic brzucha.    Kuracja zawiera dietę na 3 tygodnie z pysznymi i lekkimi posiłkami wykorzystującą warzywa i owoce sezonowe oraz naturalną suplementację również na 3 tygodnie która dobrana jest indywidualnie po bezpłatnej analizie składu ciała. Dodatkowo do każdego pakietu    przygotowaliśmy prosty zestaw ćwiczeń skupiony również na okolicach brzuch. Koszt całej kuracji 275,40 zł, także zapraszamy.

Centrum Dietetyczne Naturhouse

JAWORZNO, ul. Mickiewicza 5

tel: 508-9050-246

rezerwacja on-line:    

https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki