Słynna już na całą Polskę „awaria” samochodów przy wjeździe na stacje paliw w Bielsku-Białej ma zostać powtórzona w najbliższą niedzielę 12 czerwca. Tym razem ten wyjątkowy protest ma mieć szerszą, ogólnopolską skalę i odbędzie się również w kilku miastach na Śląsku.

REKLAMA

Cena paliwa oscyluje w okolicach 8 złotych za litr, nawet pomimo ustabilizowania się ceny baryłki ropy na świecie. W międzyczasie państwowa spółka PKN Orlen informuje o rekordowych dochodach za pierwszy kwartał 2022 roku, odnotowując wynik w okolicach 2,85 mld złotych, co daje około 1 mld więcej niż w analogicznym okresie w 2021 roku. Nic więc dziwnego, że polscy kierowcy czują się oszukiwani i że ich samochody „padają na widok cen na pylonie”.

W minioną niedzielę przed stacją Orlen w Bielsku-Białej doszło do „awarii” około 10 samochodów. Właściciele rozkładali ręce i komentowali, że jest niedziela i ciężko o pomoc mechanika, a samochód pojechać dalej nie chce. Ten spontaniczny happening na południu kraju przerodził się w ogólnopolski protest przeciwko wysokim cenom paliw. Co istotne akcja będzie miała drugą, dużo większą odsłonę.

W najbliższą niedzielę przed stacjami Orlen będą protestować kierowcy Warszawy, Bydgoszczy, Lublina, Wrocławia czy Opola, a także kierowcy z miast z województwa śląskiego m.in. z Dąbrowy Górniczej, Katowic, Zabrza, Żor czy z Piekar Śląskich.

Czy w Jaworznie także znajdą się ochotnicy, którzy dołącza do protestu? Nadchodząca niedziela odpowie nam na to pytanie.

Protesty w całym kraju inicjuje grupa „Blokujemy Orlen”, która podkreśla jednak, że nikt z nich nie jest członkiem, działaczem czy wolontariuszem żadnych fundacji lub partii politycznych. Robią to, ponieważ jak sami mówią nie podoba im się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw.

Źródło: Śląski Biznes

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

14 KOMENTARZE

 1. To ewidentnie protest polityczny. Dlaczego blokowane są tylko stacje Orlenu, polskiego koncernu? Ponad 70% stacji w Polsce nie należy do Orlenu i Lotosu i są to przede wszystkim stacje zagranicznych koncernów, dlaczego protestujący nie zamierzają ich blokować?
  Dla antypolskich gamoni, jest jasne że wysokie ceny paliw na całym świecie to wina PISu a w szczególności Kaczyńskiego .On również odpowiada za rozpętanie wojny na Ukrainie i wysoka inflację w całym świecie . Ależ ten Jarosław jest wpływowy.

 2. Taa ciekawe czemu nie napiszesz, że są kraje gdzie inflacja jest wyższa np. Holandia Estonia. czyli można zrobić większą inflacje da się powyżej 19 procent.https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Unii-Europejskiej-kwiecien-2022-8338977.html.
  Ty tu takie mundre wyliczenia a w USA benzyna najdroższa od 40 lat (pewnie PIS okrada Amerykanów ).Oficjalna inflacja CPI w USA w maju wyniosła 8,6% jak nic jest ” to jest bezsprzecznie zasługa rządu i Glapińskiego i reszty antypolskich gamoni na stanowiskach.” Ha ha ha ogarnij się człowieku bo, młodzież to czyta i ma z Ciebie bekę.
  Skoro wszędzie jak piszesz wredny Orlen dostarcza paliwo ,to czemu tylko stacje Orlenu a nie wszystkie przecież tam też paliwo od wrednego Obajtka.
  Co ta propaganda wam w głowach zrobiła ,straszne wy już z nienawiści do Polski nie potraficie racjonalnie myśleć.

 3. Acha czyli równanie w dół jest OK bo tego wymaga dobre imię partii. I tak są państwa gdzie ochrona zdrowia, edukacja itd są w gorszym stanie niż w „tym kraju” długa droga do ich pozionu .
  Masz wypowiedź człowieka który wyłożył Ci jak rząd podniósł wysokość inflacji chcesz to spróbuj z tym co powiedział polemizować. Wątpię żebyś podjął choć próbę.

  Co do Glapinskiego i reszty gamoni ma inflacja w USA?? Aż tam te geniusze nie sięgają. A co zrobili w Pl masz w artykule. A że jak zwykle nie potrafisz nic sensownego napisać, uciekasz w „a u was murzynów biją”.
  Wiesz biedaku jak rządy zarabiają na inflacji? Wiesz np dlaczego obniżono VAT a nie akcyzę na paliwa?

  Dlaczego Orlen? nie wiem spytaj, tych niewidocznych protestujących. Ja jedynie przypuszczam to co już napisałem.

  „bekę” bo to ja sugeruje ze Glapinski steruję inflacja w USA?! Już głupszego nic nie udało Ci się wymyślić?

   • Nie zaskakujesz ciągle zero sensu, a własną bezsilność starasz się obrócić na swoją korzyść. I znów Ci nie wyszło, znów przyznałeś że nie potrafisz sensownie obalić nawet tego co nazywasz bełkotem. Już pisano Ci wielokrotnie jak to świadczy o Tobie, ale ty wciąż tego nie rozumiesz.

    • Masz rację nie potrafię walczyć z argumentami pozbawionymi logiki i rzeczywiście nie rozumiem bełkotu, cóż wybacz.
     Jak mogę sensownie odpowiedzieć na twoje irracjonalne wynurzenia . Piszę do ciebie ,że galopująca inflacja to problem całego świata a nie tylko Polski i ironizuję że Glapiński pewnie odpowiada za wysoką inflację w USA a ty zupełnie nie łapiesz ironii i piszesz że wymyśliłem coś głupiego . Znawcy mówią że sarkazm i ironia to oznaki inteligencji i może stąd u ciebie kłopoty z rozpoznaniem tych zjawisk.

 4. Ci legendarni znawcy potrafią używać sarkazmu i ironni, Ty nie. Piszesz głupoty a potem wmawiasz mi że to sarkazm.
  Podałem Ci przykład kraju gdzie inflacja jest trzymana na rozsądnym poziomie, w odpowiedzi chcesz równać do tych którzy sobie nie radzą. To brak ambicji żeby być lepszym czy pochwała nieudolność rządzących? Tak czy siak sarkazm to nie jest.
  Podałem Ci linka do artykułu gdzie masz wytłumaczone jak działania rządu zwiększyły inflację, w odpowiedzi wypisujesz głupoty o USA zamiast odnieść się do treści.
  Jak widzisz to co piszesz nie ma nic wspólnego z ironią, sarkazmem ani jak zawsze z logiką.
  To że świat walczy z inflacja to wiedzą wszyscy, pytanie dlaczego „ten kraj” radzi sobie marnie. A odpowiedzi udzielił sam prezes w niezależnej prasie konkretnie w GPC. Napisał bym przeczytaj i zastanów się czemu nie kopiujemy sprawdzonych działań, co ma do postępowania rzadu kalendarz wyborczy itd ale obaj wiemy że zrozumienie tekstu i przemyślenie go jest dla ciebie nieosiągalnym wyzwaniem.