Drożyzna to wina polityki PiS-u – mówi poseł Wojciech Saługa

„Drożyzna = PiS” to kolejna już akcja happeningowa opozycji, która została przeprowadzona podczas zaprzysiężenia na drugą kadencje Prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego.

REKLAMA

Drożyzna w Polsce to nic nowego. Ceny stale rosną od kilku lat, jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny skoczyły bardzo mocno w górę. Poseł na Sejm Wojciech Saługa nie ma wątpliwości, że odpowiadają za to rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas zaprzysiężenia na drugą kadencje Prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego doszło do kolejnej akcji happeningowej „Drożyzna = PiS”, podczas której politycy opozycji chcieli zaprotestować, że osobie, która jest odpowiedzialna za drożyznę, przedłuża się kadencje o kolejne 6 lat — mówi poseł. Dodaje także, że to nie wina Władymira Putina, a właśnie Adama Glapińskiego, że w naszym kraju szaleje inflacja, a dzięki temu drożyzna w sklepach.

Już w listopadzie politycy opozycji organizowali podobne akcje na obradach rządu i już wówczas zwracali uwagę na galopujące ceny, a wybuch wojny na Ukrainie tylko przyśpieszył ten proces. Jak zauważa Wojciech Saługa — inflacja jest mechanizmem znanym od lat i zawsze zaczyna się i kończy tak samo. Jeżeli w obiegu pieniądza jest zbyt dużo, to ceny w sklepach idą w górę. Rząd od 2020 roku zadłuża nasz kraj na skale wcześniej nieznaną, dodrukowując pieniędzy, które biorą się nie z podatków, produkcji czy przemysłu, a z drukarki co sprawia, że jest on bez większej wartości. Takie działanie sprawia, że w ciągu dwóch lat zadłużenie podniosło się dziesięciokrotnie – przekonuje poseł.

Co gorsza, nowe zobowiązania rządu i obietnice świadczeń socjalnych, modernizacji uzbrojenia armii, czy dodatki do węgla tylko pogorszą sytuację. W innych krajach także szaleje inflacja i tam sytuacja jest podobna do naszej z tym wyjątkiem, że takie Niemcy czy Stany Zjednoczone to bogate kraje, ze zdrową gospodarką. One jednak także pozwoliły sobie na dodruk pieniędzy i dzisiaj muszą walczyć z inflacją, ale z o połowę mniejszą niż w naszym kraju — podkreśla polityk. Nasz rząd zwala winę na wojnę, jaka toczy się u naszych wschodnich sąsiadów, jednak jak wskazuje Wojciech Saługa, takiej Szwajcarii inflacja prawie nie grozi, jest ona bowiem na bardzo niskim poziomie, a to dlatego, że tam pieniądza się nie dodrukowuje, gospodarka jest stabilna, kraj bogaty i to właśnie ta niska inflacja spowodowana jest wspomnianym konfliktem zbrojnym, gdyby nie on, pewnie by jej nie było wcale.

Poseł na Sejm Wojciech Saługa mówi wprost, że jeżeli naród nie powstrzyma rząd przed zakusami na kolejny dodruk pieniędzy, to wszystkich polaków czeka po prostu bieda. Obecne ceny to nie koniec maszynki zwanej inflacją, może być i będzie tylko coraz gorzej jeżeli polityka rządzących się nie zmieni.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

37 KOMENTARZE

   • eSJot jak zwykle w punkt ,merytorycznie ,kulturalnie i bez chamstwa ha ha ha. Sieroto lewacka uważaj bo zatrujesz się własnym jadem. To dzięki takim jak ty i reszta kundelków Naczelnik zarządza polską polityką od lat .Nic tak się nie udało pisiakom jak totalna opozycja i jej akolici w rodzaju szczekających kundelków Tak trzymaj eSJot, dzięki takim jak ty PIS kolejną kadencje ma w kieszeni.

  • Już to pisałeś wielokrotnie i na nikim to nie robi wrażenia .Może coś nowego spróbuj .Jak na trolla internetowego wydajesz się mało innowacyjny.
   Odkrywam z niepokojem iż sprawia mi satysfakcję czytanie enuncjacji sfrustrowanych i bezsilnych lewackich gamoni. Nie ma znaczenia co bym napisał to i tak zaraz pojawiają się kundelki i wyją z nienawiści .Gdybym napisał że Ziemia jest okrągła to kundelki i tak by szczekały . A napawa mnie niepokojem to że odczuwam z tego powodu satysfakcje a powinienem odczuwać smutek i współczucie. W końcu to nie wina kundli że urodzili się kundlami ,taka ich natura .

   • O tak pisałem i będę pisał, bo jak widać za nadal nie dociera do ciebie kompletnie nic. Nie pisze tego żeby robić wrażenie, potraktuj to jako próbę edukacji przez powtórzenia. Nieskuteczną Twoje wpisy nadal są takie same. Standardowo nic z sensem i na temat. Wciąż wyzwiska, wciąż te same obelgi obnażające Twoje braki intelektualne i zerową kulturę.

    Chłopcze gdzie ty tu widzisz, jakieś wycie i nienawiść? Poza Twoim wpisami nikt tu nie operuje na takim poziomie chamstwa. U ciebie powodowanego brakami intelektu i argumentów.

    Zwyzywałeś nas. Podnieciłeś się. Ulżyło Ci? Bo chyba nie liczysz na to że te Twoje popisy na kimkolwiek robią wrażenie?

    Co do inwencji nie popisałeś się, to wszystko już było i o ziemi, kundelkach i o ujadaniu. Już Ci pisałem co to ujadanie, też do Ciebie nie dotarło.

    • Dajesz ,synek ha ha ha .Jedziesz z twoimi subtelnymi i niezwykle kulturalnymi wpisami pozbawionymi chamstwa i wyzwisk ha ha ha .Czy ty czytasz czasem to co piszesz ? Pisanie o kimś wyliniały żoliborski gej to jest przejaw wysublimowanej kultury ha ha ha .Ogarnij się bo słuchać hadko.

     • Rasowy piesku, o twoim wyliniałym bożku to akurat ja pisałem. Jak widzisz bycie posłusznym yorkiem nie czyni cię mądrzejszym. Jak to szczekały wytresowane rasowe „niekundle”? Prezes wchodzi, a my co? Jarosław! Jarosław! Jarosław! Jarosław!

     • Siwy biedaku, coś Ci się pokręciło. Gdzie pisałem cis o geju itd.
      Gdzie posługuje się wyzwiskami?
      Które to moje wypowiedzi odbierasz jak swoje, tzn chamskie???

      Nadal chłopczyku nie potrafisz z siebie wykrzesać nic na temat i z sensem.

     • A potrafisz wykrzesać z siebie coś z sensem? Przecież każdy Twój wpis udowadnia że nie. Ja jedynie opisałem stan faktyczny. Biedaku tylko to znalazłeś? Przecież chłopczyku to jest tak dalekie od Twoich popisów chamstwa że faktycznie mogę dla Ciebie być „arbitrem elegancji”.

     • Kolejny bezsensowny wpis obnażający twoje braki.
      Pisanie na temat i z sensem może być lewackie lub prawackie?? Czy twoje bluzgi i bezsensowne brednie są prawackie czy lewackie? Ten sposób komunikacji jaki reprezentujesz to prawacko chrześcijański standard?

     • Siwy nie ogarniasz nawet języka polskiego. Od kiedy to sens może być twój, mój czy czyjkolwiek? Sens jest albo go nie ma.

    • Tak jest to standard prawackiego porozumiewania się z lewakami .Dobrze kombinujesz miszczu. Jak to powiedział kiedyś pewien znany podróżnik do starej komunistycznej ropuchy” z Głupkami się nie ma co dyskutować ,przed głupkami trzeba się bronić” . Ergo ja z wami towarzysze nie dyskutuję ja się bronię przed waszym lewackim bełkotem i jak już pisałem to mnie cieszy ,choć nie powinno bo robienie sobie beki z sierot intelektualnych jest niestosowne.

     • Oj biedaku, tak sobie tłumacz swoje chamstwo.
      Ciekawe gdzie widzisz tą lewacka logikę, lewactwo itd. Przecież dla ciebie lewactwo to wszystko z czym się nie zgadza przekaz partyjny albo czego nie ogarniasz. A prawackiej logiki też przedstawić nie potrafisz.
      Z jednym się zgadzamy ty nie dyskutujesz ty plujesz obelgami, wyzwiskami i jadem zero w tym sensu i logiki. Tobie sprawia przyjemność babranie się w swoim rynsztoku chamstwa.

     • Po za tym że jestem sierotą nie. Ty chyba masz większe problemy skoro nikt cie nie chce zrozumieć.

    • Czasem zdarzy ci się coś dobrze napisać, np „nikt cie/powinno być cię, ale to szczegół / nie chce zrozumieć. Ważne w tym zdaniu jest słowo NIKT. Tu tu masz rację jesteś Nikim który nie chce lub nie ma możliwości kognitywnych by zrozumieć proste i logiczne zdania. Masz zakodowaną odmowę poznania prawdy a do swojej głowy przyjmujesz tylko to co pasuje do ułożonego w niej schematu /np zły rząd , żli Polacy itd/.
     Szczerze mówiąc nie mam ambicji by mnie zrozumiał ktoś taki jak pan NIKT.