Poseł na Sejm Wojciech Saługa zadaje pytanie rządowi, gdzie jest obiecany Polakom węgiel, o którym zapewniali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości?

REKLAMA

Poseł na Sejm Wojciech Saługa zadaje retoryczne pytanie rządzącym odnośnie do obiecanego węgla rodakom, dla których braki w składach i wysoka cena to ogromny problem. Jak dodaje poseł — Premier Mateusz Morawiecki namawiał Parlament Europejski na wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel, jednak nie przygotował do tego polaków i polskie składy węglowe. Inne kraje dały sobie czas na uzupełnienie braków oraz znalezienie nowych dróg dostawy, ale nasz rząd tego nie wykonał, przez co nie tylko skład węgla, ale także piwnice Polaków stoją puste.

Co gorsza, krajowe kopalnie nie są wstanie, zaspokoić naszych potrzeb. Polska importowała do tej pory 11 milionów ton węgla rocznie, z czego duża część pochodziła właśnie z Rosji. Pan poseł zadaje pytanie, gdzie są nowe kontrakty, jaką drogą węgiel ma zostać dostarczony do Polski, a jak już zostanie dostarczony, to jak ma zostać rozwieziony po kraju. To są wszystko pytania, na które odpowiedzi chce znać nie tylko poseł Wojciech Saługa, ale także każdy Polak, który pali węglem i interesuje się sprawami kraju.

Sytuacje nie poprawia także pomysł z bonami na węgiel, gdyż — jak mówi Wojciech Saługa- wprowadzi to tylko dodatkowy chaos. Według posła groźba, że w zimie Polakom będzie zimno, jest bardzo realna.

Poseł nadmienia, że propaganda sukcesu, jaką uprawia obecny rządy, który zapewnia, że nad wszystkim panuje to droga donikąd i skończy się tak jak w przeszłości bywało, gdy dla przykładu prezes NBP Adam Glapiński zapewniał, że naszemu krajowi nie grozi inflacja, tylko deflacja, a dzisiaj mamy prawie 14% inflacji.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

6 KOMENTARZE

  • Mylisz się to było pasmo nieustających „sukcesów” ,zabrali też moją kasę z funduszu emerytalnego ,nakazali pracować do śmierci na umowę zlecenie za 5 zł na godzinę , obrobili naiwnych w Amber Gold choć synek Donaldinio wiedział z tatą że to lipa, wyprzedawali wszystko co się dało a tak jak powiedziałeś piniendzy nie było i nie będzie dla ludu tubylczego
   Żyliśmy na Zielonej Wyspie aż przyszedł zły Kaczor i zniszczył taki dobrobyt nazwany państwem teoretycznym czyli Ch… , d… i kamieni kupa.

 1. Kto za co i kiedy skazał Cie na pracę do śmierci??? I to jeszcze na umowę zlecenie za 5zł?
  Przecież edukacja jest „w tym kraju” darmowa trzeba było się uczyć zarabiałbyś więcej.
  Co wyprzedawali?? Lotos Ruskim Węgrom to Obajtek sprzedaje, coś ci się miesza.

  Wiesz co to GetBack? Przekręt na znacznie większe kwoty która nikt z rządu się nie interesuje, ciekawe czemu. Szeryf Ziobro nie robi nic żeby nie wyszło na jaw jak bardzo w przekręty sponsora PiSu umoczeni są niektórzy politycy.
  A AmberGold zlikwidowano, rozliczono, a winni siedzą.

  Tak teraz pieniądze są, ale z drukarki to znaczy że ich wartość nabywcza dramatycznie spada a na dodruku zyskuje jedynie drukujący czyli rząd. Efekty mamy spektakularne – drukarki furczą nakręcając inflacje a do tego mamy rekordowo wysokie zadłużenie Państwa.
  Za Tuska 5zł starczało na niecałe dwa litry paliwa lub dwa bochenki chleba, teraz za piątkę kupisz pół litra a na cały bochenek nie starczy. No ale naczelnik ostrzegał ze jego wizja jest warta poświecenia gospodarki.
  Dziś kolny sukces rządu jeszcze wyższa inflacja, przed nami jeszcze tylko wyzwanie pokonania Turcji.
  Ale w TVPiS napisali że to Tusk jest bezsilny wobec inflacji – czyli znów wina Tuska.

  • No to umówmy się ,że żyliśmy w raju Zielonej Wyspy, było pięknie i bogato tylko przyszedł zły czarodziej Naczelnik i zaczarował ciemny lud który go wybrał na wodza . Teraz musimy zrobić wszystko tak by było jak było .
   Proszę Cię tylko o jedno, weź te lekarstwa co zalecił pan doktor bo warto być zdrowym , czego Ci życzę.