REKLAMA

Jednym z obowiązków przedsiębiorcy jest prowadzenie księgowości. Może on to robić na różne sposoby – samodzielnie, zatrudniając wykwalifikowany personel lub powierzając księgowość zewnętrznemu podmiotowi. Ta ostania opcja cieszy się dużą popularnością. Klientów biur rachunkowych kusi zwłaszcza indywidualna obsługa księgowa. Co to oznacza?

Czym jest indywidualna obsługa księgowa? Jak wygląda w praktyce?

Prowadzenie księgowości to wymagające zadanie. Już najmniejszy błąd może skutkować nałożeniem przez organy podatkowe kary finansowej. Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na outsourcing finansowo-księgowy, czyli zleca m.in. rejestrację zdarzań gospodarczych i obsługę kadrową zewnętrznej firmie. To polecana opcja z kilku względów – przede wszystkim obniża koszty, odciąża zasoby firmowe i optymalizuje procesy toczące się w organizacji.

Największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się indywidualna obsługa księgowa. I w takiej też formule działa większość biur rachunkowych. Co to w praktyce oznacza? Że usługi księgowe są dostosowane do indywidualnych wymogów podmiotu i specyfiki prowadzonej działalności. Przedsiębiorca płaci więc tylko za to, czego potrzebuje. Najczęściej za obsługę księgową jego biznesu odpowiada kompetentny specjalista, do którego może się w każdej chwili zwrócić z zapytaniem.

Indywidualna obsługa księgowa obejmuje nie tylko rejestrację zdarzeń gospodarczych i obsługę kadrową, ale też doradztwo podatkowe, konsultacje osobiste, telefoniczne lub mailowe w zakresie bieżącej księgowości, składanie deklaracji finansowych, a nawet reprezentację podmiotu przed organami podatkowymi. Zakres wsparcia zależy bowiem od indywidualnych ustaleń.

Prowadzenie księgowości wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego zadanie to warto oddać w ręce profesjonalnego biura rachunkowego, zwłaszcza że wiele indywidualna obsługa księgowa jest już standardem i wiele podmiotów dostosowuje się do potrzeb klienta i specyfiki prowadzonej przez niego działalności.

Zapraszamy: obsługa księgowa Olsztyn

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki