REKLAMA

Saunowanie już od wielu wieków uważane jest za czynność, która nie tylko świetnie odpręża ciało, ale ma również właściwości prozdrowotne. Pierwsze sauny powstały około roku 2000 p.n.e. i do dziś są częścią życia kulturalnego wielu krajów, takich jak: np. Łotwa, Estonia czy Finlandia. W Polsce trend saunowania został spopularyzowany stosunkowo niedawno, natomiast z miejsca podbił serca wielu Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na kupno własnej sauny do ogrodu. Przed wejściem do beczki, warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Jak prawidłowo korzystać zatem z sauny ogrodowej?

Sauna ogrodowa – kilka informacji na początek

Wchodząc do sauny ogrodowej, należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Przede wszystkim nie należy spożywać alkoholu. W pomieszczeniu panuje dość wysoka temperatura, ciało mocno się poci, co w połączeniu z napojem wyskokowym może doprowadzić do omdlenia.

Co więcej, przed saunowaniem warto zmyć z siebie balsamy, kremy i makijaż, dzięki temu pory na ciele otworzą się, skóra będzie mogła się oczyszczać, a organizm pozbywać wielu toksyn. Po wyjściu z sauny należy wziąć zimny prysznic, wypić butelkę wody mineralnej i odpocząć.

Saunowanie – posiłki

Najrozsądniej jest tuż przed saunowaniem nie spożywać tłustych, ciężkostrawnych i wysokoprzetworzonych dań, ponieważ mogą one spowodować ociężałość organizmu, co w połączeniu z wysoką temperaturą prowadzi zwykle do zasłabnięcia. Każdy, kto planuje relaks w saunie, powinien cały dzień przygotowywać sobie posiłki na bazie warzyw i lekkostrawnych kasz.

Osoby starsze i dzieci

Należy pamiętać, że osoby starsze, a także dzieci powinny zachować ostrożność podczas saunowania. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Seniorzy zmagający się z chorobami układu sercowo-naczyniowego czy nadciśnieniem tętniczym powinni zrezygnować z wizyt w saunie. Dzieci natomiast mogą korzystać z niej tylko pod opieką osoby dorosłej.

Regeneracja po wysiłku

Osoby, które na co dzień sporo trenują, powinny korzystać regularnie z sauny. Wysoka temperatura świetnie regeneruje mięśnie, rozluźnia je i przynosi ukojenie dla obolałych stawów. Człowiek dużo szybciej odzyskuje siły witalne.

Własna sauna w ogrodzie

Saunowanie ma wiele prozdrowotnych korzyści. Dysponując miejscem w ogrodzie, warto zdecydować się na montaż własnej sauny ogrodowej. Sklep internetowy Koba-Sauna oferuje kilka rodzajów saun, między innymi w formie beczki, igloo, z jacuzzi, z prysznicem, czy owalne. Można również nabyć zestawy do samodzielnego montażu. Dzięki temu każdy może kupić produkt dopasowany do jego potrzeb. Sprawdź sauny ogrodowe sklep i wybierz odpowiednią dopasowaną do Twoich preferencji saunę już dziś.

Przed rozpoczęciem saunowania warto zjeść kilka lekkostrawnych posiłków, a także unikać spożywania alkoholu. Ponadto, należy wziąć pod uwagę, że wewnątrz panuje wysoka temperatura, dzięki której ciało się poci i tym samym oczyszcza. Tuż przed wejściem koniecznie trzeba zatem zmyć z siebie makijaż oraz kremy i balsamy, które mogą zatykać między innymi pory. Coraz więcej osób decyduje się na zakup własnej sauny ogrodowej.

Szukając polecanej oferty, warto postawić na sauny od Koba-Sauna. Produkty zostały wykonane z wysokojakościowych i bezpiecznych materiałów, dzięki temu klienci mogą liczyć na udane i sprawdzone zakupy, dopasowane do ich potrzeb.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki