REKLAMA

Każdy marzy o tym, by mieć piękny uśmiech. Zdrowe i ładne zęby to nie tylko atrakcyjny wygląd. Próchnica bardzo źle wpływa na ogólną kondycję organizmu i może być przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Wadliwy zgryz natomiast może generować objawy typu ból głowy. Dlatego każdy człowiek powinien regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Sprawdź, w jaki sposób możesz umówić się do lekarza stomatologa lub do lekarza specjalizującego się w ortodoncji.

1. Jaki powinien być gabinet stomatologiczny?

2. Co lepsze: lekarz dentysta przyjmujący w prywatnym gabinecie czy poradnia stomatologiczna na NFZ?

Stomatologia nadal wielu osobom kojarzy się z bólem i z nieprzyjemnymi dla pacjentów zabiegami. Dobre gabinety stomatologiczne zapewniają przyjazną atmosferę. Indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań pacjentów sprawia, że chętnie umawiają się na kolejną wizytę. Prywatna praktyka stomatologiczna to nowoczesny sprzęt do leczenia zębów. Przykładem jest Face Dent. Podczas wizyty można wykluczyć lub wyleczyć choroby jamy ustnej.

Jaki powinien być gabinet stomatologiczny?

Poradnia stomatologiczna powinna oferować usługi między innymi takie jak stomatologia estetyczna, chirurgia stomatologiczna, ortodoncja, protetyka, a także powinna oferować możliwość leczenia zębów u dzieci. Co do protetyki, świadczenia powinny być o różnej rozpiętości cenowej. Leczenie kanałowe i proces leczenia zębów nie zawsze jest bezbolesne, ale pacjenci mają prawo skorzystać ze znieczulenia.

Dla każdego pacjenta bardzo ważną jest profilaktyka. Wczesne wykrycie zmian próchniczych i szybkie wdrożenie leczenia pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem (bez ubytków). W wielu przypadkach może przydać się konsultacja u lekarza takiego jak ortodonta — Śrem to miasto, gdzie na pacjentów czeka profesjonalny zespół. Wolne terminy można umówić przez telefon lub przez stronę https://facedent.com.pl/ortodoncja.

Co lepsze: lekarz dentysta przyjmujący w prywatnym gabinecie czy poradnia stomatologiczna na NFZ?

Każdy pacjent powinien mieć świadomość, jak ważny dla jego zdrowia jest stomatolog. Śrem jest miastem, gdzie można znaleźć specjalistów stomatologii estetycznej, którzy skorygują wygląd i poprawią stan jamy ustnej. W stomatologii zachowawczej trzeba liczyć się z koniecznością leczenia kanałowego, co nie zawsze kończy się na jednej wizycie i trzeba umawiać się na kolejny wolny termin. Gabinety współpracujące z Narodowym Funduszem Zdrowia mają ograniczony zakres specjalistycznych zabiegów. Z tego powodu warto zdecydować się na Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej lub prywatny gabinet stomatologiczny. Śrem zachęca, by od razu umówić się na pierwszą wizytę do dentysty.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki