Komenda Miejska Policji w Jaworznie będzie przeprowadzać kontrole autobusów przed zbliżającymi się wakacjami, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym na letni wypoczynek, w szczególności podróżującym dzieciom na obozy i kolonie.

REKLAMA

Komenda Miejska Policji w Jaworznie będzie prowadzić kontrole autokarów oraz autobusów, które będą wozić podróżnych na letni wypoczynek. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży poprzez kontrole stanu technicznego pojazdów.

Podczas kontroli oprócz sprawdzenia stanu technicznego autobusu, będzie sprawdzane także wyposażenie pojazdu, uprawnienia kierującego oraz jego stan trzeźwości. Co istotne, jeśli ktoś ma obawy przed podróżą autobusem można poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wówczas policjanci podejmą działania kontrolujące, a do tego będzie można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu, który kontroli dokona. W naszym mieście więcej informacji na ten temat można uzyskać pod numerami telefonów: 47 852 52 00 oraz 47 852 52 55.

W Jaworznie takie kontrole będą dokonywane przy ulicy Grunwaldzkiej na Osiedlu Stałym w zatoce do ważenia i kontroli pojazdów ciężarowych.

Jednocześnie przypominamy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu, którym mamy się poruszać Znajdziemy tam dane o badaniu technicznym, dane techniczne czy informacje o polisie OC.

Źródło: KMP Jaworzno

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki