Makieta kopalni Jacek Rudolf znowu będzie czysta

Makieta kopalni Jacek Rudolf na jaworznickich Plantach jest w trakcie czyszczenia. Zewnętrza firma pracuje nad tym, aby ten element krajobrazu centrum naszego miasta wyglądał przyzwoicie.

REKLAMA

Makieta kopalni Jacek Rudolf, pomimo swojego położenia w najbliższym sąsiedztwie Straży Miejskiej w Jaworznie, jest jednym z ulubionych miejsc lokalnych chuliganów, którzy wyżywają się „artystycznie” w sposób niecenzuralny używając do tego sprayów.

Dzisiaj pracownicy zewnętrznej firmy pracują nad tym, aby ściany tej instalacji historycznej wyglądały tak jak w dniu, w którym została postawiona. Zaznaczają jednak, że czasem czują się, jakby ich praca była pracą syzyfową. Jednego dnia wyczyszczą ścianę, a już następnego jest ona pomalowana. Czasem zwykłą kredą, czasem flamastrem, ale niekiedy, co najgorzej, sprayem z farbą. Trwa więc wieczna gra w kotka i myszkę, co jedni naprawią, inni przyjdą, aby to zepsuć. Ciężko zrozumieć zachowanie osób, które przykładają rękę do niszczenia mienia publicznego, w końcu służy ono także im samym, a i utrzymywane jest także przez nich, chyba że nie płacą podatków.

Mamy nadzieje, że proceder niszczenia infrastruktury publicznej pewnego dnia na dobre się skończy, a osoby, które do niego doprowadzają, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Na razie cieszmy się jednak, że makieta kopalni Jacek Rudolf znowu jest czysta.

Makieta kopalni zdewastowana!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki