Mistrzostwa Polski w Kickboxingu – FIGHTING JAWORZNO

W dniach 27-29.05.2022 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Zawody odbywały się w kilku formułach tj. kick light, light contact oraz pointfighting.

REKLAMA

W mistrzostwach wzięło udział prawie 1100 zawodników z całej Polski. Rywalizacja odbywała się 3 dni na 6 matach.

Klub Sportowy FIGHTING JAWORZNO realizując zadanie pod nazwą „Żyj sportem całe życie” wziął udział w tych Mistrzostwach Polski.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, większość zawodników która startowała w Mistrzostwach to byli głównie zawodnicy kadry narodowej oraz medaliści Mistrzostw Świata.

Klub FIGHTING JAWORZNO reprezentowało 2 zawodników.

Daniel Jagiełło w kategorii kadet młodszy. Daniel trenuje w klubie od około roku czasu. Jest bardzo pozytywnie nastawiony do sportu. Były to pierwsze zawody Daniela. Formuła kick light w której startował nasz zawodnik to ciężka walka w której są zadawane bolesne dla przeciwnika kopnięcia low kick . Niestety Daniel nie zakwalifikował się do strefy medalowej przegrywając z zawodnikiem, który miał już kliku letnie doświadczenie w formule kick light. Zdobyte doświadczenie dla Daniela to wielki sukces, który jest bezcenny.

Drugą osobą, która reprezentowała nasz klub był Marcin Sobieski wieloletni trener klubu Fighting Jaworzno.

Nasz trener startował w kategorii masters w formule pointfighting.

Jest to odmiana kickboxingu w której jest bardzo ważna szybkość oraz perfekcyjnie wykonana technika ręczna lub nożna dzięki której zawodnik zdobywa punkty po trafieniu przeciwnika. Kilkunastoletnie doświadczenie naszego trenera sprawiło że został brązowym medalistą Mistrzostw Polski.

Bardzo dziękujemy trenerowi Damian Krzywoń z klubu Wojownik Jaworzno za sparringi oraz merytoryczne wsparcie w czasie przygotowań do Mistrzostw Polski.

FIGHTING JAWORZNO

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki