REKLAMA

Rosnące ceny energii to problem, z którym boryka się coraz więcej firm. Jego rozwiązaniem może być instalacja paneli fotowoltaicznych. Czy to się opłaca? Z jakiego wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Panele fotowoltaiczne dla firm – czy to się opłaca?

Ostatnie lata to prawdziwy boom na rynku fotowoltaiki w Polsce. Panele montują zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które zaspokajają w ten sposób zapotrzebowanie na prąd wynikające z prowadzonej działalności gospodarczej. W tym miejscu należy stwierdzić, że jest to bardzo opłacalne rozwiązanie, ponieważ jak wiadomo rentowność fotowoltaiki jest tym większa, im większe jest zużycie energii. Oczywiście łatwo się domyślić, że przedsiębiorstwa zużywają jej znacznie więcej niż gospodarstwa domowe, co sprawia, że zwrot z inwestycji w panele fotowoltaiczne następuje zdecydowanie szybciej. Istotne w tym przypadku jest jednak odpowiednie dobranie mocy instalacji fotowoltaicznej, która powinna odpowiadać potrzebom danej firmy. Pomoże w tym specjalistyczne doradztwo, które oferuje m.in. firma Solgro Polska Panele Fotowoltaiczne, której oferta jest dostępna pod linkiem: https://solgro.pl.

Dofinansowania dla przedsiębiorców inwestujących w fotowoltaikę

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wiąże się z poniesieniem dużych wydatków. Warto jednak wiedzieć, że przedsiębiorcy, którzy się na to zdecydują mogą starać się o dofinansowanie do inwestycji, czy skorzystać z przysługujących ulg. Przykładem może być ogólnopolski program Energia Plus, który zakłada dofinansowanie do 50% kosztów inwestycji takich, jak budowa, przebudowa i przyłączenie instalacji OZE. Poza tym przedsiębiorcy mają również możliwość skorzystania z regionalnych programów, które są uruchamiane w poszczególnych województwach. Inną możliwością obniżenia kosztów inwestycji w fotowoltaikę może być skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej, zwrotu VAT, czy dokonywanie odpisów amortyzacyjnych posiadanej instalacji.

Podsumowując należy stwierdzić, że fotowoltaika to inwestycja, która w przypadku firm jak najbardziej ma sens. Interesują cię sposoby na oszczędność pieniędzy w Twojej firmie? Sprawdź ofertę dla biznesu Solgro Polska Panele Fotowoltaiczne.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki