Plac zabaw na Gigancie w ogniu krytyki. Zarządca odpowiada, że świeży piasek będzie jeszcze w tym roku

Plac zabaw przy ulicy Marmurowej na Osiedlu Gigant znowu jest tematem do rozmów. Niezadowolona mieszkanka zwraca uwagę na brudny piasek, niebezpieczne elementy i śmieci. Zarządca informuje, że w tym roku będzie nowy piasek.

REKLAMA

Mieszkanka Osiedla Gigant napisała do naszej redakcji z prośbą o interwencje w sprawie placu zabaw przy ulicy Marmurowej. Według niej plac zabaw jest zaniedbany, piasek jest brudny, a ponadto wymieniany był ostatni raz 9 lat temu, a gdyby Sanepid zbadał jego próbkę, to nie wiadomo jak straszne byłyby wyniki. Nadmienia do tego, że elementy konstrukcji dla dzieci są wybrakowane i dla przykładu parę dni temu jej córka uszkodziła nogę na brakującej desce. Wskazuje również na potwornie dużą ilość śmieci w bezpośredniej okolicy placu.

Skontaktowaliśmy się z zarządcą tego miejsca Miejskim Centrum Kultury i Sportu, aby zapytać o tę sprawę. Rzeczywiście mieszkanka wystosowała zapytanie, na które została jej udzielona odpowiedź, która udzielona została także nam.

Jak informuje nas pełnomocnik, elementy stałe placu zabaw są regularnie naprawiane. Piasek jest uzupełniany co 2 lata i właśnie w tym roku przypada pora na to, aby go uzupełnić. Przybędzie około 5 centymetrów nowego piasku. Co istotne zarządca nie jest w stanie wymienić piasku całkowicie na nowy, ponieważ wiązałoby się to z ogromnymi kosztami. Plac bowiem postawiony jest na geowłókninie więc, aby można było piasek wymienić, należałoby ściągnąć wszystkie elementy, włącznie z włókniną, a następnie na nowo je montować, koszty byłby zbyt wysokie.

Kwestia wybrakowania elementów, przez które dzieci mogą zrobić sobie krzywdę, to wada konstrukcyjna, która była omawiana z konstruktorami. Przestrzenie między schodami są zbyt duże i jak jakieś dziecko zahaczy nogą, to rzeczywiście może zrobić sobie krzywdę. Jedynym wyjściem w tej kwestii byłoby zamknięcie schodów, co spowodowałoby zamknięcie całego segmentu przeznaczonego do zabawy.

Śmieci to znowu problem społeczeństwa, rzeczywiście trzeba przyznać, że na samym placu zabaw oraz w jego najbliższym otoczeniu śmieci roztaczają się wszędzie. Butelki po napojach, opakowania po słodyczach czy przekąskach, a nawet porozbijane butelki po alkoholu to widok, który z łatwością można tutaj zastać. Winą jednak za taki stan rzeczy możemy obarczyć samych siebie tzn. tych, którzy przebywając w pobliżu placu zabaw śmiecą.

Trzeba przyznać, że temu miejscu zabaw przydałoby się odświeżenie. Przydałoby się także, aby osoby, które tam przebywają, nie śmieciły i nie spożywały alkoholu. Co ciekawe w najbliżej okolicy jest kamera. Nowy piasek ma być jeszcze w tym roku, jesteśmy więc ciekawi, jak plac zabaw będzie wyglądał po jego uzupełnieniu oraz jak długo zachowa swoją świeżość. W końcu plac ma służyć dzieciom, które powinny bez przeszkód się na nim bawić, bez obaw rodziców o ich zdrowie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE