Półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich “Polska od Kuchni” odbędzie się na Plantach w Jaworznie już 3 lipca bieżącego roku. W trakcie festiwalu odbędą się konkursy w 4 kategoriach.

REKLAMA

Ogólnopolski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. W tym roku na jaworznickich Plantach odbędzie się II etap – półfinał Województwa Śląskiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 19:00.

W trakcie festiwalu odbędą się konkursy w 4 kategoriach:
– Wybory Miss Wdzięku
– Konkurs Kulinarny
– Konkurs Artystyczny
– Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Wybory Miss Wdzięku podzielone będą na dwie kategorie wiekowe. Miss do 45 roku życia, gdzie Jaworzno będzie reprezentować Julia Cebula z KGW „Dobrzanki” oraz kategoria Miss 45+, w której nasze miasto będzie reprezentować Zuzanna Bednarz z KGW „Jaworznianki”. Co ciekawe jedna z kreacji będzie musiała elementami nawiązywać do zwyczajów ślubnych.

Konkurs Kulinarny będzie wymagał od Kół przygotowania dań regionalnych, bądź nowoczesne wariację na ich temat. Wszystko jednak będzie musiał oprzeć się wokół dań serwowanych na lokalnych weselach.

Konkurs Artystyczny będzie polegał m.in na demonstracji umiejętności wokalnych przez Koła, które będą mogą wykazać się swoją kreatywnością. W tym roku talent wokalny zaprezentują KGW „Byczynianki”, „Ciężkowianki” i „Jeziorczanki”, natomiast talentem artystycznym wykażą się panie z KGW „Dąbrowianki”.

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię to znowu okazja dla każdego Koła, aby zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Będą także konkursy, koncert zespoły Horyzonty, degustacja dań regionalnych czy pokazy kulinarne Kuby Steuermarka. Imprezę poprowadzi Mateusz Szymkowiak. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki