REKLAMA

TikTok z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Nie tylko użytkownicy uwielbiają tą platformę. Okazuje się ona bardzo przydatna również dla specjalistów od mediów społecznościowych. Gdy kojarzysz takie narzędzia jak np. Facebook Ads, warto abyś również zainteresował się reklamą na TikToku.

Czym TikTok wyróżnia się na tle innych mediów?

Przede wszystkim należy tutaj wspomnieć o wysokim poziomie zaangażowania. Dużą zaletą jest też to, że reklamy na TikToku wyświetlają się na pełnym ekranie. Dlatego też każda jest dobra widoczna. Warto sobie też uświadomić, że liczba użytkowników tik toka nie przestaje rosnąć. Reklama na TikToku to doskonały pomysł do zrealizowania dla każdej marki. Przeróżne branże mogą znaleźć tam swoją grupę docelową.

Czym jest piksel TikToka?

Piksel TikToka to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala monitorować sprzedaż, aktywność użytkowników. Ponadto również umożliwia odnajdywanie odpowiednich odbiorców reklam.

Za pomocą jakich modeli współpracy można przeprowadzić kampanię na TikToku?

Kampanie kreatywne, rezerwacyjne i aukcyjne to trzy modele współpracy, za pomocą których można przeprowadzić kampanię na tik toku. Pierwsza z nich wyróżnia się tym, że bardzo angażuje użytkowników platformy. W tym przypadku należy wspomnieć o dwóch formatach, jakimi są Branded Effect, Hashtag Challenge. Te drugie implementowane są przez zespół TikToka. Mamy tu do czynienia z pięcioma formatami: Reach & Frequency, Brand Premium, One Day Max, Brand Takeover, Top View. Kampanie aukcyjne generowane są bezpośrednio z panelu reklamowego.

Co należy zrobić, aby reklama na TikToku była skuteczna?

Musisz się postarać, aby reklama na TikToku w jak największym stopniu odpowiadała temu, do czego przywykli użytkownicy. Na tej platformie masz możliwość tworzyć filmiki, które będą trwać do 60 sekund. Jednak nie oznacza to, że długość Twojego video musi być właśnie taka. Najlepsze okazują się reklamy na TikToku, które mają 21-34 sekundy. Istotną kwestią jest także oryginalność. Koniecznie musisz już na samym początku przykuć uwagę odbiorców.

Jakie korzyści niesie firmie reklama na TikToku?

Tworzenie reklam na TikToku nie wymaga dużego nakładu finansowego. Poza tym również ta platforma umożliwia dotrzeć do zupełnie nowej grupy odbiorców, która będzie zainteresowana produktem. Jednak taka reklama na TikToku musi być intrygująca, kreatywna i oryginalna. Warto się postarać, by była jak najbardziej naturalna. Tik tok daje ogromne możliwości.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki