Ścięte gałęzie zostały posprzątane przy posesjach na ulicy Budowlanej w Ciężkowicach. Mieszkańcy zadowoleni, że interwencja medialna zadziałała motywująco.

REKLAMA

Dosłownie wczoraj 27 czerwca zrealizowaliśmy interwencje przy ulicy Budowlanej, gdzie mieszkańcy skarżyli się na nieposprzątane gałęzie przy swoich posesjach, które zalegały od prawie trzech tygodni, a już dzisiaj 28 czerwca zostały one posprzątane.

Ścięte gałęzie były efektem prac związanych z bezpieczeństwem sieci energetycznej. Zgodnie z przepisami, gdy gałęzie drzew kolidują z liniami energetycznymi, obowiązek ich przycięcia należy do dostawcy energii. Nie ma tutaj znaczenia, czy teren należy do osoby prywatnej, czy miasta.

Skontaktowaliśmy się z dostawcą energii, który poinformował nas, że w związku z naszym zapytaniem sprawdzi wywiązywanie się z obowiązku wykonawcy tego zadania. Sprawdzać jednak już w tym miejscu nie będzie trzeba, gdyż wykonawca posprzątał zalegające, lekko uschnięte gałęzie i liście.

Cieszy nas to, że interwencje medialne działają, a mieszkańcy mogą być dzięki temu pewni, że ich głos zostanie wysłuchany.

 

 

Ścięte gałęzie leżą przy posesjach już kolejny tydzień i denerwują mieszkańców

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki